2021. szeptember 21, kedd - Máté

2021. Szeptember 14. 10:50, kedd | Helyi

Emlékezzünk együtt a szervdonorokra

2021. szeptember 27-én Kiskunfélegyházán, a szervdonorok tiszteletére állított emlékhelyen közös megemlékezésre várják mind az elhunyt szervdonorok hozzátartozóit, mind pedig a szervátültetésen átesett sorstársakat.

2018. szeptember 26-án került átadásra Kiskunfélegyházán az Alsótemető megújult ravatalozójánál (Irányi D. u. 11.) az az emlékhely, amelyet azon szervdonorok tiszteletére készítettek, akik szerveikkel emberek életét mentették meg.

Ez az ország első olyan emlékhelye, ahol szervátültetettek és donor hozzátartozók találkozhatnak.

A megemlékezés 2021. szeptember 27. napján 17 órakor kezdődik az Alsótemetőben (6100 Kiskunfélegyháza, Irányi Dániel u. 11.).

Csányi József
Kiskunfélegyháza Város polgármestere köszönti a megjelenteket.

Dr. Mihály Sándor
az Országos Vérellátó Szolgálat transzplantációs igazgatója mondja el gondolatit.

Berente Judit
a Magyar Szervátültetettek elnöke beszél a szervátültetettekről.

Csikós Józsefné
a donor családok nevében köszönti a megjelenteket.

Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Együttérzését kifejezheti egy mécsessel vagy egy szál virággal.

2021. Szeptember 21. 08:50, kedd | Helyi

Ezért drágultak meg valójában a növényvédő szerek

A soha nem látott gabonadrágulás után az inputanyagárak is az egekbe szálltak, a növényvédő szerek árai például 8 százalékkal emelkedtek meg az előző szezonhoz képest

2021. Szeptember 21. 08:48, kedd | Helyi

Szeptemberi feladatok a kertben

Szeptember sem áll meg az élet a kertben, hiszen bőven akad tennivaló ilyenkor is.

2021. Szeptember 20. 09:17, hétfő | Helyi

150 év távlatára tekintettek vissza

A Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium fennállásának 150. évfordulóját ünnepelte szeptember 18-án (szombaton).