Hírek
2018. Szeptember 30. 15:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Erre figyeljünk, ha egyedül futunk

2013-ban nagy port kavart az a - máig megoldatlan - gyilkossági eset, amelynek során egy egyedül kocogó soroksári nőt öltek meg.
Lányok és nők ezrei járnak magányosan futni, nekik nagyon fontos tudniuk, hogyan őrizhetik meg ilyenkor a biztonságukat.
Nézzünk utána alaposan az útvonalnak!
Érdemes alaposan utánajárni az útvonalnak, illetve a helyszínnek, ahová menni tervezünk, főleg, ha hosszabb távot készülünk lefutni. Kerüljük az olyan útvonalakat, ahol néptelen utcák, esetleg beugrók, sikátorok vannak. Aki igazán alapos akar lenni, akár a környék bűnözési statisztikáira is rákereshet. Mindig az a legbiztonságosabb, ha minél frekventáltabb, rendesen kivilágítot, és viszonylag forgalmas környéket választunk. Bár a sportolásnak nyilvánvalóan nem az a legkényelmesebb, legkellemesebb módja, ha embereket kell kerülgetni, különösen az esti, esetleg éjszakai órákban fontos, hogy ne menjünk olyan helyre, ahol esélyünk sincs segítséget kérni, ha bármilyen probléma adódna.
A zene elterelhet
Sokan szeretnek zenét hallgatni kocogás közben, de érdemes arra figyelni, hogy a zene, akármennyire szeretjük is, ne legyen túlságosan hangos, mivel a környezet zajait elnyomni sem este, sem napközben nem biztonságos. Egyrészt nem halljuk a forgalmat, egy esetlegesen közeledő autó vagy motor zaját, másrészt ha meg akarnak támadni minket, akkor is sokkal könnyebb dolga lesz annak, aki ki akar rabolni. Néha a sikeres menekülés éppen azon múlik, hogy el tudjuk-e kerülni, hogy meglepetésként érjen minket a támadás.
Milyen a megfelelő öltözék?
A megfelelő öltözék is nagyon fontos, ezért szürkületben, illetve sötétben mindig viseljünk fényvisszaverő, illetve jól látható ruházatot. Az is jó ötlet, ha a láthatósági mellény mellett fejlámpát is viselünk, mert ez nekünk is segít belátni a terepet. Ha futni indulunk, mindig szóljunk valakinek, hogy mikor indulunk, várhatóan mikor végzünk, mikor érünk haza, és merrefelé megyünk. Így biztosak lehetünk abban, hogy ha valami történik velünk, a lehető leghamarabb keresni kezdenek minket, és azt is tudják, hogy hol tegyék.
Vigyázzunk az önvédelmi eszközökkel!
A gázspray-vel, egyéb önvédelmi eszközökkel legyünk óvatosak, mert ha nem használjuk őket gyakorlottan, akkor magunknak is sérülést okozhatunk velük. Ha sokat sportolunk este, egyedül, akkor érdemes lehet elvégezni egy alapszintű önvédelmi tanfolyamot is, de a legbiztonságosabb mód mindig az, ha nem kocogunk magányosan.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi
Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei
2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.
2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi
Koppányok Versenyben
Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.
2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.