Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2016. Február 09. 14:45, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Érzelem, értelem, akarat

Érzelem, értelem, akarat

E címmel tart előadást Rónaszéki Gábor, az Ótemplom plébánosa február 11-én (csütörtökön) 17 órakor a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

A Házasság Hete alkalmából február 9-től sok érdekes programmal várják az érdeklődőket a könyvtár dolgozói, többek között Rónaszéki Gábor plébános érdekességekben és információkban gazdag előadásán is részt vehetnek.

Közel két évtizede Angliából indult el ez a kezdeményezés, amely Valentin-nap környékén minden évben egy hétig a házasság és a család fontosságára kívánja irányítani a figyelmet. A házasság hetét – amelyhez hazai és nemzetközi szinten is számos ismert közéleti személyiség csatlakozott kifejezve elköteleződését a házasság, a család ügye iránt – mára 4 kontinens 21 országában ünneplik, közöttük nálunk is.

Hétfőtől kezdődően az alábbi érdekességek közül válogathatnak:

  • Játék a könyvtár kölcsönző pultjánál: magyar költők szerelmes verseinek felismerése.
  • Igény szerint párfotózásra is sor kerül majd az intézményben.
  • A katolikus Egyházközségek által szervezett Szerelmi kalandtúra egyik állomásaként, a könyvtárban lehet majd megtekinteni az aktuális kiállítást.

Február 9-29-ig

Minden szerelmes- és házaspár ingyenesen válthat tagságot a Városi Könyvtárba.
Minden olvasó, aki alapszintű olvasójeggyel rendelkezik, szabadon válogathat a médiatár romantikus filmjei közül.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi

Koppányok Versenyben

Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.

2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Április 28. 09:36, hétfő | Helyi

Gőzfelhős alföldi Majális

Az időutazás márpedig lehetséges!