Hírek
2021. Október 21. 15:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu/illusztráció: pixabay
Európai TOP szökevényeket fogtak el a magyar fejvadászok
A szlovén rendőrség által keresett különösen veszélyes külföldieket fogtak el a magyar rendőrök Győrben.
Egy horvát nemzetiségű 45 éves férfit és 25 éves társát azzal gyanúsít a szlovén hatóság, hogy 2020. május 26-án Szlovéniában, Nova Gorica városban található bár előtt több lövést adtak le egy helyi lakosra azért, hogy megöljék.
Az áldozat el tudott menekülni és elrejtőzni, így a gyilkosságot nem sikerült végrehajtani - közölte a rendőrség.
A szlovén rendőrség információja szerint a két ember több, Horvátországban és Olaszországban elkövetett leszámolásos bűncselekménnyel hozható összefüggésbe, így megtalálásuk és elfogásuk elsőbbséget élvezett a szlovén rendőröknek. Megtalálásuk érdekében mindkettőjüket feltették az EUROPOL által üzemeltetett European Most Wanted listára, ahol Európa legkeresettebb bűnözői vannak.
Felkutatásukba a szlovén rendőrség célkörözési egysége is bekapcsolódott.
A nyomozás során felmerült információk szerint a szökevények Magyarországra menekültek és hazánkban bujkálnak.
Ezért, szlovén felkérésre, az Európai Célkörözési Hálózaton (ENFAST) keresztül csatlakozott a hajszába a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda azzal a feladattal, hogy derítsék fel tartózkodási helyüket és fogják el őket.
A KR NNI Életvédelmi és Célkörözési Főosztálya a szlovén társszervekkel együttműködve rövid időn belül a szökevények nyomára akadt.
Tekintettel arra, hogy különösen veszélyes bűnözőkről volt szó, elfogásukhoz a Terrorelhárítási Központ segítségét kérték. A TEK Műveleti Igazgatóságának munkatársai 2021. október 19-én délután mindkettőt Győrben elfogták.
A két horvát férfit – a szlovén európai elfogatóparancs alapján – a magyar rendőrök őrizetbe vették, kiadatásukról a bíróság később dönt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
