Hírek
2015. Január 19. 16:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Orientpress Hírügynökség
Évente ellenőrizni kell az online pénztárgépeket

Hamarosan eljön az elsőként bekötött online pénztárgépek éves, kötelező felülvizsgálatának határideje – figyelmeztetnek a szakértők.
Hamarosan eljön az elsőként bekötött online pénztárgépek éves, kötelező felülvizsgálatának határideje – figyelmeztetnek a szakértők. A jogszabály értelmében a kasszákat minden évben felül kell vizsgálni. Miután már 2014 első felében is üzemeltek online kasszák, a tulajdonosoknak figyelniük kell, mikor jár le az egy év. Aki elmulasztja a kötelező szervizt, akár egymillió forint mulasztási bírságot is kaphat.
Változtak a karbantartási, szervizelési szabályok az online pénztárgépek bevezetésével − figyelmeztet a Laurel cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője. Bessenyei István elmondta, a rendelet értelmében kötelező a kasszák éves felülvizsgálata, amelynek alkalmával a szerviz ellenőrzi, történt-e illegális beavatkozás, vagy ennek kísérlete a pénztárgépen. Ha szükséges, kicserélik az adóügyi ellenőrző egység (AEE) akkumulátorát is, vagy ha betelt az adóügyi memória, akkor újat szerelnek be.
Két nagy hullámra számítanak idén a szervizek a NAV által kiadott telepítési határidők alapján. Az első 2015. áprilisig tart majd, mert tavaly április volt a bekötési határidő, sokan addigra már rendelkeztek online kasszával. Később a véghatáridő augusztusra módosult, akkorra várható a szervizekben a másik nagy roham.
Miután hozzávetőleg 185 ezer bekötött kassza üzemel országszerte, érdemes előre gondolkodni, hogy amikor lejár a kassza egyéves ciklusa, biztosan legyen megfelelő szervizkapacitás. Olyan forgalmazót érdemes választani, amelynek országos partnerhálózata van. Ez nemcsak azért előnyös, mert biztosan időben elvégzik az ellenőrzést, hanem azért is, mert a szerelők átadják egymásnak a vizsgálati tapasztalatokat.
A vizsgálat tényét rögzíteni kell a pénztárgépnaplóban – figyelmeztet a Laurel vezetője. Az új NGM rendelet szerint a napló megőrzése és dokumentálási kötelezettsége a kereskedőt terheli. Korábban is a tulajdonosnak kellett megőriznie a naplót, de a dokumentálás a forgalmazó és a szerviz felelőssége volt. A tét nem kicsi, ugyanis aki elmulasztja a kötelező felülvizsgálatot, az akár egymillió forintos mulasztási bírságot is kockáztat – mondta Bessenyei István.
Nem egyszerűsíti a helyzetet, hogy jelenleg többféle tevékenységlista alapján végzik a szervizek az éves felülvizsgálatot, mivel az NGM rendelet, és egy NAV közlemény mást ír elő. A feladatok különbözőek, így a felülvizsgálatok díja is eltérő az egyes szervizeknél.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 07:04, péntek | Helyi
Fedezze fel a magyar népzene és jazz különleges találkozását
A Béke-Tér Zene következő előadója Tóth Ákos tárogatóművész lesz augusztus 1-jén.
2025. Július 31. 21:33, csütörtök | Helyi
Színes nyári fesztivál Csongrádon: Körös-Toroki Napok 2025
Augusztus 1-3. között ismét megrendezik a hagyományos, családokat és fiatalokat egyaránt megmozgató fesztivált a csongrádi Körös-torok területén.
2025. Július 30. 07:08, szerda | Helyi
Emléknap Petőfi Sándor halálának évfordulóján
Kiskunfélegyházán július 31-én, csütörtökön 18 órakor lánglelkű költőnkre Petőfi Sándorra emlékezünk a Petőfi téren.
2025. Július 29. 11:54, kedd | Helyi
Rendőri segítséggel kerültek biztonságba a bajba jutott tappancsok
Bejelentés érkezett hozzánk, hogy Kecskemét egyik erdős részén – egy nem körbekerített területen – rövid pórázon tartanak kutyusokat, rossz körülmények között.