Hírek
2018. Május 21. 16:48, hétfő |
Helyi
Forrás: BAON
Ezrek zarándokoltak Pálosszentkútra

Több ezer hívő zarándokolt el pünkösd hétvégéjén a Pálosszentkútra, az Alföld egyik legismertebb Mária kegyhelyére, hogy együtt ünnepeljék az egyház születésnapját.
A pünkösdi események már pénteken elkezdődtek a Kalocsa-Kecskeméti Egyházmegye Ifjúsági Találkozójával, melyre ezúttal is sok megyebeli fiatal érkezett. Voltak, akik gyalog vágtak neki az útnak, Kiskunfélegyházától Pálosszentkútig 15 kilométert zarándokoltak. A találkozó fő témája idén a párkapcsolat, az elköteleződés volt.
Szombati ünnepi szentmise keretében dr. Bábel Balázs érsek szolgáltatta ki a bérmálás szentségét. A vasárnapi ünnepi szentmisét Mátyás János Mihály pálos atya celebrálta. A szertartás körmenettel és a gyermekek megáldásával zárult.
Forrás: BAON
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 15:05, hétfő | Helyi
Felújítási munkálatok miatt lezárásra kerül a Kossuth utca Attila utca és Dózsa György utca közötti szakasza
2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi
Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja
Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. június 15. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. június 15. - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA