2024. április 16, kedd - Csongor

2020. Július 03. 10:47, péntek | Helyi
Forrás: Szerk.

Ezúttal tárogatón csendülnek fel ismert dallamok a téren

Ma (július 3-án) este 20 órakor a Béke-téri szökőkútnál dr. Tóth Ákos tárogatón fog előadni fülbemászó dallamokat.

Tóth Ákos tárogatós Kiskunfélegyházán született, azóta is a városban él. Szülei inspirálására 8 éves korában klarinéton kezdett tanulni. A családban nagyapja citerán és tangóharmonikán játszott, édesapja gitározik és verseket ír.

2004-ben ismerkedett meg a tárogatóval, és azóta elválaszthatatlanok egymástól. Repertoárjában megtalálhatóak a Rákóczi, Petőfi és Kossuth korának népszerű dallamai, a századforduló idején keletkezett művek, népdalok, műdalok, magyar és egyházi dallamok. Szívesen játszik jazz, blues és klasszikus műveket is a tárogatón.

Arra törekszik, hogy a mű hangulatához illő hangszínen szólaltassa meg a tárogatót. Legtöbbször nemzeti ünnepek, települési ünnepségek, kiállításmegnyitók, esküvők vagy temetések alkalmával kérik fel tárogatózni - írja honlapján Tóth Ákos.

2024. Április 14. 08:29, vasárnap | Helyi

Tetőzik az áprilisi nyár, de egyre közelebb a fordulat

A szabadtéri programoknak kedvező, nyarat idéző idő a következő napokban is folytatódik.

2024. Április 14. 08:21, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. április 14. - HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

2024. Április 14. 08:20, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 14. - HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

2024. Április 13. 20:10, szombat | Helyi

Tűzgyújtási tilalmat rendeltek a szárazság miatt

Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és JÁsz-Nagykun-Szolnok vármegyét érintik az intézkedések.