2024. május 18, szombat - Erik, Alexandra

2015. Március 13. 16:00, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Fáklyás felvonulásra a Kossuth utcán

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 167. évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepség keretében Fáklyás felvonulásra várják szeretettel az érdeklődőket március 14-én 18 órára a Vasútállomásra.

A fáklyás menet egészen a Művelődési Központig fog vonulni, ahol 19 órától megtekinthetik "A költő visszatér" című rockoperát a Félegyházi Táncszínház előadásában. Köszöntőt mond: Csányi József Polgármester.

A fáklyás felvonulást megelőzően 17:00 órakor Ereklyés zászlófelvonás lesz a Városházán a Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület közreműködésével.

Március 15-én vasárnap a következő programokkal várják az Érdeklődőket:

• 9:15 Bem József mellszobor koszorúzása (Kossuth u. 12.)
  • 10:00 Városi megemlékezés az 1848/49-es szabadságharc 167. évfordulója tiszteletére. A megjelenteket köszönti Csányi József polgármester. Ünnepi beszédet mond: Juhász István, városunk díszpolgára. Közreműködnek a Katona József Színház színészei és a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar. Helyszín: Petőfi szobor, rossz idő esetén a Művelődési Központ.
  • 11:00 Kukányi Alajos emléktába avatása (Bajcsy-Zsilinszky E. u. 1.) Beszédet mond: Kovács Gyula
  • 11:30 Petőfi-ház új szárnyának átadása és a Művész-tér keretében Dulity Tibor képzőművész és Faragó József fafaragó állandó kiállításának megnyitója (Petőfi u. 7.) Köszöntőt mond: Mészáros Márta múzeumigazgató. A Művész-Teret megnyitja: Rosta Ferenc alpolgármester.

Ünnepeljünk együtt március 14-15-én!

2024. Május 17. 19:42, péntek | Helyi

A digitális dzsungelben is van létjogosultsága a grafikáknak

2024. Május 17. 10:17, péntek | Helyi

Erőszakkal akarta rávenni

2024. Május 17. 09:48, péntek | Helyi

MME: nem kell félni az ártalmatlan tőrösdarazsaktól

2024. Május 17. 09:46, péntek | Helyi

A MÁV kérése - Ha pünkösdkör utazik, váltsa meg már most vonatjegyét!

Május 19-én, vasárnap az ünnepnapi, 20-án a vasárnapi menetrend szerint közlekednek a vonatok, 21-én pedig már a megszokott munkanapi menetrend érvényes.