2024. május 7, kedd - Gizella

2018. Október 31. 16:29, szerda | Helyi
Forrás: delmagyar.hu

Félegyházi tetoválók jótékonykodtak: bioptron lápát és játékokat kapott a gyermekklinika hemato-onkológiai osztálya

A Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítvány és az első Félegyházi Jótékonysági Tetoválófesztivál szervezői 440 ezer forintot gyűjtöttek a közelmúltban.

A Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítvány és az első Félegyházi Jótékonysági Tetoválófesztivál szervezői 440 ezer forintot gyűjtöttek a közelmúltban, amelyből a Szegedi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinika Hemato-onkológiai Osztályát támogatták - írja a delmagyar.hu

A fesztivál gondolata Papp Anett, A Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítvány vezetője és Kertész-Farkas János tetoválóművész fejében született meg. A rövid átadóünnepségen Anett elmondta, hogy korábban János is beteg volt, és amikor a kezelésekre járt, a felnőttek próbáltak erőt adni a rákos gyerekeknek, de ez gyorsan a megváltozott, mert inkább a gyerekek adtak nekik erőt a kezelések alatt. A bioptron lámpát és a játékokat Bartyik Katalin, egyetemi docens, a hemato-onkológiai osztály vezetője vette át az alapítvány vezetőjétől. A fennmaradó összeggel a Reménysugár - a Dél-Alföldi Haematológiai és Onkológiai Gyermekbetegekért Alapítványt támogatják.

Fotó: delmagyar.hu

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.