2020. április 10, péntek - Zsolt

2020. Február 16. 16:02, vasárnap | Bulvár
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Feltörték az olimpiai játékok és a NOB Twitter-fiókját

Egyelőre nem azonosított támadók feltörték az olimpiai játékok és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) hivatalos Twitter-fiókját, ezért a mikroblog-szolgáltató mindkét fiókot zárolta

- tudatta a Twitter helyi idő szerint szombaton. A cég szóvivője részletek ismertetése nélkül annyit közölt, hogy a fiókokat egy külső fejlesztő által előállított szoftveren keresztül törték fel, nem közvetlenül a honlapon át.

"Amint tudomást szereztünk a problémáról, zároltuk a feltört fiókokat, és együttműködünk partnereinkkel, hogy helyreállítsuk azokat" - hangsúlyozta a szóvivő.

Az ügyet a NOB is vizsgálja.

A Twitter tájékoztatása szerint hasonló támadás érte az FC Barcelona spanyol labdarúgóklub fiókját, és a katalán csapat is kiberbiztonsági átvilágítást rendelt el az eset miatt.

Januárban amerikaifutball-csapatok fiókjait törték fel hekkerek a Twitteren, pár hete pedig a Facebook Twitter-fiókjai váltak kibertámadás áldozataivá.

Címkék: hacker, nob, twitter

2020. Április 10. 06:10, péntek | Bulvár

Interneten lehet szavazni a budapesti állatkert kistapírjának nevére - VIDEÓ

Interneten lehet szavazni a Fővárosi Állat- és Növénykertben született kistapír nevére, a héthetes emlősről szóló kisfilmet csütörtökön mutatták be - közölte az intézmény az MTI-vel.

2020. Április 09. 17:01, csütörtök | Bulvár

Újabb mishmi takin született a Nyíregyházi Állatparkban

Egy hónapon belül már a második mishmi takin (Budorcas taxicolor taxicolor) születésének örülhettek a Nyíregyházi Állatpark szakemberei.

2020. Április 09. 15:08, csütörtök | Bulvár

Szekeres Nóra tudományokba ássa bele magát

Új kihívások a műsorvezető életében

2020. Április 09. 08:06, csütörtök | Bulvár

Először készült felvétel galaxisok ütközéséből eredő, nagy erejű anyagsugárról

Először készült felvétel galaxisok ütközéséből eredő, nagy erejű anyagsugárról, úgynevezett relativisztikus jetről.