Hírek
2014. Június 05. 12:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Felújítják a Dózsa szobrot
A nyár folyamán megújul a Dr. Holló Lajos út – Oskola utca sarkán álló Dózsa szobor.
A nyár folyamán megújul a Dr. Holló Lajos út – Oskola utca sarkán álló Dózsa szobor. Somogyi József Kossuth-díjas szobrászművész alkotásának tisztítását, patinázását, a talapzat rendbetételét a Bozóki Testvérek Kft. szakemberei végzik el.
A bronzból készült szobor állaga az idők folyamán rendkívül leromlott, így szükségessé vált a műalkotás letisztítása, patinázása. A képviselő-testület a lakossági és a képviselői megkeresésre tekintettel döntött a Somogyi József Kossuth-díjas szobrászművész alkotásának rekonstrukciójáról. A felújítás kapcsán szóba került a park rendbetételének kérdése, vagy a szobor áthelyezésének lehetősége is, melyről később határoznak majd a városatyák.
Dózsa Györgyöt ábrázoló szobrot, alkotója Somogyi József 1958-ban készítette el, a műalkotás 1972-ig Cegléden állt. A szobor ebben az esztendőben került Félegyházára, amit Dózsa ünnepségsorozat keretében lepleztek le.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
