2021. szeptember 21, kedd - Máté

2021. Szeptember 13. 15:05, hétfő | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Felvonulással vette kezdetét szombaton a VII. Kunsági Néptánc Találkozó

Immáron hetedik alkalommal adott otthont Kiskunfélegyháza a Kunsági Néptánc Találkozónak.

A Libafesztivál programjaihoz kapcsolódóan szeptember 11-én tartották meg Kiskunfélegyházán a VII. Kunsági Néptánc Találkozót.

A jeles esemény 12 tánccsoport mintegy 200 néptáncosának felvonulásával vette kezdetét, majd a nagyszínpadon következtek a bemutatkozó fellépések.

A délután folyamán az alábbi tánccsoportok előadását láthatták az érdeklődők:

Kunság Táncegyüttes (Kecskemét), Kiskun Alapfokú Művészeti Iskola petőfiszállási és kunszállási tánc csoportjai, Mórahalom Néptáncegyüttes (Mórahalom), Pötörke Táncegyüttes (Tata), Fonó Táncegyüttes (Üllés), Möndörgő Táncegyüttes (Szeged), Lakitelek Táncegyüttes (Lakitelek), Szederinda Néptánc Egyesület (Szalkszentmárton), Róna Néptáncegyüttes (Kikinda), Mokrin Néptáncegyüttes (Homokrév), Padkaporos Táncegyüttes (Kiskunfélegyháza), Borvirág Táncegyüttes (Kiskunfélegyháza)

Az idei találkozón a Hungarikum Bizottság és az Agrárminisztérium támogatása tette lehetővé a felvonuló és bemutatkozó tánccsoportok ellátását, utaztatását és elszállásolását.