2020. április 10, péntek - Zsolt

2020. Március 26. 09:10, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Ferenc pápa péntekre is közös imára hívta a keresztényeket

Ferenc pápa a szerdai általános kihallgatás végén megismételte felhívását, hogy a médián keresztül minden keresztény csatlakozzon péntek este 6-kor a Szent Péter-bazilika előtt vezetett imájához.

Az imát a Duna Televízió, a Bonum Televízió, a Magyar Katolikus Rádió és a Szent István Rádió élőben közvetíti - olvasható a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleményében.

"Isten igéjének meghallgatása és a szentségimádás után Ferenc pápa Urbi et Orbi áldást ad, melyhez teljes búcsú kapcsolódik" - írták.

2020. Április 10. 18:08, péntek | Külföld

A németek többsége hajlandó okostelefon-alkalmazással is küzdeni a járvány ellen

A németek többsége hajlandó úgynevezett kapcsolatkövető okostelefon-alkalmazással (contact tracking app) is küzdeni a koronavírus-járvány ellen egy pénteken ismertetett felmérés szerint.

2020. Április 10. 14:00, péntek | Külföld

Kötelezően tesztelik a csehországi idősotthonok alkalmazottait

Péntektől kéthetente kötelezően új koronavírus-teszteknek kell alávetnie magát az idősotthonok és más hasonló intézmények összes alkalmazottjának Csehországban.

2020. Április 10. 13:06, péntek | Külföld

Több százan fertőzödtek meg Chicago legnagyobb börtönében

Mintegy 450 fogoly és börtönőr koronavírus-fertőzöttségét állapították meg Chicago legnagyobb börtönében

2020. Április 10. 09:32, péntek | Külföld