Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2018. December 20. 18:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Figyeljünk jobban, mert az ünnepek idején megnő a tűzesetek száma

Figyeljünk jobban, mert az ünnepek idején megnő a tűzesetek száma

Advent idején és karácsonykor megnő a tűzesetek száma – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).

Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közlemény szerint az elmúlt nyolc évben több mint ötvenezer tűzesetben a károkra megközelítően negyven milliárd forintot fizettek ki a biztosítók. Ebből mintegy tízmilliárd forintot 2012-ben, amikor a tüzek száma és a kárösszeg is kirívóan magas volt - írja a Mabisz.

Tavaly mintegy hatezer tűz után 3,8 milliárd forintot fizettek ki a biztosítók.

A korábbi évek tapasztalatai alapján a november végétől az év utolsó napjáig tartó időszakban keletkezik a tüzek mintegy hatoda az otthonokban, ez az éves átlag kétszerese - közölte a Mabisz.

Címkék: karácsony, tűz, tűzoltó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.