Hírek
2020. Február 22. 16:00, szombat |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Fogászati mítoszok. Mutatjuk, miért nem igazak
Nem törődünk eleget a fogainkkal, így európai összehasonlításban alaposan lemaradtunk fogászati-szájegészségi mutatókban. Az unió polgárainak 41 százaléka mondhatja el, hogy megvan az összes természetes foga.
Skandináviában pedig ez az arány 50 százalék feletti, míg Magyarországon 19 százalék. Ahhoz, hogy a helyzet változzon, szemléletváltásra lenne szükség.
A magyarok kerülik a fogorvost, mint ördög a szenteltvizet. A lakosság rossz parodontális állapotát a gazdasági és szociális okok mellett az elmaradott szájhigiéniás szokások és az egészségtudatos magatartás hiánya alapozza meg. Míg Skandináviában a felnőttek csaknem 80 százaléka megy el évente legalább kétszer fogászati szűrővizsgálatra és fogkőeltávolításra, addig a magyar felnőtt lakosság alig fele jár rendszeresen fogorvoshoz, és mintegy 20 százalék saját bevallása szerint mégfájdalomesetén sem fordul szakemberhez.
A változáshoz széles körben meg kellene érteni, hogy a rossz fog nem csak az előnytelen megjelenés és a kellemetlen lehelet miatt tarthatatlan, számos súlyos betegség forrása is lehet. Továbbá le kellene számolni néhány mítosszal. Ebben segít infografikánk.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.
