Hírek
2019. Január 30. 09:00, szerda |
Helyi
Forrás: petofiszallas.hu
Folyamatosan épül a tejfeldogozó üzem Petőfiszálláson

Petőfiszálláson tejfeldolgozó üzemet létesít a Gazda-Tej Értékesítési Szövetkezet, a munkálatok a tavalyi évben kezdődtek el.
A beruházás a Vidékfejlesztési Programból 347 millió forint támogatással valósul meg.
A tervek szerint ezév nyarán kerülhet sor az átadásra és a próbaüzem elindítására.
A "Szentkúti" néven forgalmazott tejtermékek fő jellemzője, hogy a kiváló minőségű tejből természetes alapanyagok felhasználásával készülnek majd. A cél, hogy a Szövetkezet által összegyűjtött összes tejet feldolgozzák, ezt azonban csak fokozatosan, a piaci igényekhez alkalmazkodva tudják majd megvalósítani.
A tej mellett tejfölt, túrót, joghurtokat, sajtféléket készítenek az új üzemben. Először a környékbeli üzletekben kerülnek forgalomba a termékek, de a tervek szerint megcéloznak különböző hazai üzletláncokat is.
A tejfeldolgozó munkalehetőséget biztosít a környékbelieknek, és elsősorban a település lakóinak. Az üzem elindulásakor 25 embernek ad munkát, de ahogy a termelés nő, úgy bővítik az alkalmazottak létszámát.
(Forrás: Nagy Tímea / petofiszallas.hu)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 15:05, hétfő | Helyi
Felújítási munkálatok miatt lezárásra kerül a Kossuth utca Attila utca és Dózsa György utca közötti szakasza
2025. Június 16. 08:49, hétfő | Helyi
Sok látogatót vonzott a repülőtér családi napja
Több százan választották hétvégi kikapcsolódásként a repülőtér Repülj a nyárba! címmel meghirdetett családi napját.
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. június 15. SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA
2025. Június 15. 08:18, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. június 15. - SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJA