2024. május 6, hétfő - Ivett

2014. Július 05. 09:00, szombat | Helyi
Forrás: - szerk. -

Frissesség nem csak a kávétól

Nem, nem az energiaitalokat reklámozzuk az alábbiakban, noha azok gyorsan pótolják a szervezet energiáját, a bennük lévő cukor és megsokszorozott koffein tartalom és egyéb káros vegyületek nincsenek jó hatással.

Nem, nem az energiaitalokat reklámozzuk az alábbiakban, noha azok gyorsan pótolják a szervezet energiáját, a bennük lévő cukor és megsokszorozott koffein tartalom és egyéb káros vegyületek nincsenek jó hatással szervezetünkre.

Gyömbér
Ősi serkentőszer. Gyömbéres teához csak pár szelet gyömbért szükséges leforrázni, állni hagyni, majd mézzel ajánlott fogyasztani. Ma már gyömbéres víz, üdítő is kapható.

Borsmentaolaj
Patikában vagy drogériában szerezheti be a borsmenta illóolajat, amit zsebkendőre cseppentve tartson az orra alá, és mélyen szívja be illatát. Kitisztítja a fejét, üdít, élénkít.

Rozmaringolaj
A menta illatát nem mindenki szereti. A rozmaringillathoz sokan a tisztaságot, üdeséget asszociálják, tekintve, hogy kozmetikumokban gyakran használják.

Szellőztetés
Gyakran az elhasználódott szobai levegő okoz fáradtságérzetet. Egy kiadós szellőztetés csodákat tesz!

Hideg víz
Nagy melegben a legjobb üdítő a hideg víz. Tartsa csukóját a csap alá legalább fél percig. Felfrissül a vérkeringése és általános közérzete is kellemesebb lesz.

Dió, mogyoró
Az olajos magvak szuper nasinak számítanak. Beindítják a szervezet szerotonintermelését és nemcsak élénkít, de a stresszt is elűzi.

Piros szín
A színek is képesek energetizálni. A piros feltétlenül élénkítő hatású, de a narancssárga is serkentőleg hat.

Virágok
A feng shui szerint az egészséges, szép virágok látványa feldobja az aembert. Kertvárosban, vidéken gyakran elég kinézni az ablakon. Belvárosi lakásban tartson a szobában vágott vagy cserepes virágot.

Limonádé
A citrusfélék üdítően hatnak az egész szervezetre. Készítsen citromból vagy narancsból szénsavas vízzel limonádét.

Szökdécselés
Egy rövid és élénk séta biztosan felfrissíti. Ha nem akar kimozdulni szobájából: szökdécseljen pár másodpercig a lakásban.

Címkék: ötlet, energia, friss, ital, tipp

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM