2021. április 14, szerda - Tibor

2021. Április 06. 14:12, kedd | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Furcsa húsvéti szokásokat hozott a járvány

A koronavírus-járvány miatt már a második húsvétunkat kellett a járványügyi szabályok szűk kereteiben eltöltenünk. A hagyományőrzésnek és a locsolkodásnak viszont még ez sem állhatta útját.

A koronavírus-járvány már több mint egy éve a feje tetejére állította az életünket, ezzel pedig az ünnepeinket és családi eseményeinket is gyökeresen megváltoztatta. A húsvét például már második alkalommal volt más, mint ahogy korábban megszoktuk. A tojásfa feldíszítése és a népviseletben történő locsolkodás azonban így sem maradt el - természetesen szájmaszk viselése és a megfelelő védőtávolság betartása mellett.

Az idei furcsa húsvétot az alábbi fotó-összefoglaló örökíti meg. Krizsán Csaba és Balázs Attila képeiből válogattunk.

A Marcal Tánc- és Népművészeti Egyesület fiú tagjai idén is locsolkodtak a Győrhöz tartozó Ménfőcsanakon, a koronavírus-járvány miatt maszkban. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A fiatalemberek a kellő távolságot megtartva locsolták meg közeli hozzátartozóikat. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

A távolság megtartása érdekében ez a lány egy péklapáton kínálta a hímes tojásokat a locsolóinak. Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Dombrádon idén sem maradhatott el a tojásfa díszítése. A felső-szabolcsi népviseletbe öltözött néptáncos lányok ehhez is maszkot húztak. Fotó: MTI/Balázs Attila

Az ünnep ellenére nem állt le az oltópontokon a munka, a lakosság koronavírus elleni immunizálása tehát a húsvéti ünnepek alatt is folyamatos volt. Ennek köszönhetően már a magyar lakosság 24,2 százaléka kapott legalább egy oltást. A nyíregyházi Jósa András Oktatókórház oltópontján Gál János szülés-nőgyógyász főorvos várta húsvéthétfőn az oltakozókat, feladata teljesítése mellett azonban a hölgyek meglocsolásáról sem feledkezett meg.

A főorvos meglocsolta a húsvéthétfőn vele dolgozó asszisztenst. Fotó: MTI/Balázs Attila

A lakosság immunizálása a húsvéti ünnepek alatt is folyamatos volt, de azért a locsolkodásra is maradt idő. Fotó: MTI/Balázs Attila

A szülész-nőgyógyász minden hölgy pácienst meglocsolt, miután beoltotta őket az orosz Szputnyik V első adagjával. Fotó: MTI/Balázs Attila

2021. Április 13. 16:12, kedd | Helyi

10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán

Állami támogatással 10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter kedden a kiskunfélegyházi NT Kft. beruházását.

2021. Április 13. 15:09, kedd | Helyi

Újabb turisztikai tájékoztató táblák kerültek kihelyezésre

A helyi lakosok és a közelebbről-távolabbról érkezők szolgálatára újabb turisztikai táblákat helyeztek ki Kiskunfélegyházán a buszpályaudvarral szemben.

2021. Április 13. 15:06, kedd | Helyi

A kormány támogatja a Berkemann Magyarország Bt. beruházását

Magyarország a saját javára tudta fordítani a pandémia okozta változásokat, de nem lehetne az új világgazdasági korszak nyertesei között, ha a kormány a külföldi elvárásokra hallgatott volna - mondta a külgazdasági és külügyminiszter

2021. Április 13. 14:14, kedd | Helyi

Még két napig kérhető az adóbevallási tervezet postázása

Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen április 30-ig küldi el postán az igénylőknek.