2024. május 7, kedd - Gizella

2013. November 27. 19:09, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Gépszemlét tartottak a katasztófavédelmisek Félegyházán

A kiskunfélegyházi autópálya mérnökségen tartottak ma (november 27-én) gépszemlét a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szakemberei, hogy meggyőződjenek arról, hogy megfelelően készült-e fel az üzemeltető a télre.
A 156,6 km hosszú autópálya szakasz üzemeltetését három üzemmérnökség – az újhartyáni, a kiskunfélegyházi és a balástyai –látja el. A félegyházi üzemmérnökség területén a síkosság-mentesítést, valamint a hó eltakarítását három tehergépjármű, kettő többfunkciós, sózásra és ekézésre is alkalmas Unimog, szükség szerint további bérelt gépjárművek segítségével látják el. A raktárukban pedig mint 7 ezer tonna sókészletet tároltak be.
Farkasné Fazekas Mária, tű. alezredes, megyei polgári védelmi főfelügyelő elmondta, a félegyházi üzemmérnökség felkészültsége megfelelő, járműparkjuk alkalmas a rájuk bízott útszakasz rendben tartására. Mindezen túl felhívta a figyelmet az utazók felelősségére is. Fontos, hogy az állampolgárok felkészítsék járműveiket a télre, alkalmazkodjanak az útviszonyokhoz, öltözzenek az időjárásnak megfelelően, telefonjaikat töltsék fel, hogy probléma esetén segítséget tudjanak hívni.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból