Hírek
2015. Július 25. 10:00, szombat |
Bulvár
Forrás: hvg
Ha egészséges akar maradni, ilyen pózban próbáljon elaludni

Két egészséges és két nagyon káros alvópóz létezik, most megtudhatja jó(ka)t használt-e eddig.
Az IFL Science az eddig ismert alváskutatások alapján közölt egy rövid összeállítást arról, hogy melyik alvópózt érdemes használni és kerülni, íme a két-két póz és hatása.
1, Háton fekvés: ez a legegészségesebb alvópóz, hiszen így a fejünk, a nyakunk és a hátunk is megfelelő támaszt kap, az arcunkat pedig nem nyomja semmi.
2, Oldalfevés: nem annyira egészséges, mint háton, de egyáltalán nem ártalmas póz, a horkolóknak pedig pont ez a póz ajánlott - nekik a háton fekvés pedig kifejezetten kerülendő. Terhes nőknek is ez a póz ajánlott a megfelelő vérkeringés biztosításához.
3, Magzat póz: egészségtelen, ugyanis rossz a gerincünknek, felerősíti az izületi problémák okozta fájdalmat, akadályozza a megfelelő légzést.
4, Hason fekvés: ezt kerüljük, nagyon egészségtelen, káros nyomást helyez a gerincünkre és izmainkra, a hosszan tartó hasonfekvés pedig fájdalommal és zsibbadtsággal jár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 17. 07:25, kedd | Bulvár
A Pajta kapta az idén az Év étterme díjat
Az őriszentpéteri Pajta nyerte el az idén a Dining Guide Év étterme díjat, míg a Best Of The Best címet továbbra is a Stand őrzi.
2025. Június 15. 08:30, vasárnap | Bulvár
Legkorábban június 19-én indulhat újra magyar az űrbe
Legkorábban június 19-én indulhat az Axiom-4 misszió legénysége, köztük Kapu Tibor kutatóűrhajós a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) - tette közzé a HUNOR program a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Június 13. 06:32, péntek | Bulvár
Axiom-4 - Ferencz Orsolya: az Ax-4 küldetés új időpontját hamarosan kitűzheti a NASA
2025. Június 12. 07:29, csütörtök | Bulvár
Magyarország Szépe – Tizenhatan kerültek a döntőbe
Tizenhatan vehetnek részt a Magyarország Szépe verseny június 22-i döntőjén a Duna tévécsatorna élő műsorában, miután a Miss Talenttel lezárult az alversenyek sora a baranyai Pogányban szerdán.