Hírek
2018. Január 31. 16:27, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Halálra verte zárkatársát egy 17 éves
Egy 17 éves fiatal halálra verte hasonló korú zárkatársát a fiatalkorúak szirmabesenyői börtönében. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség halált okozó testi sértés miatt börtönbüntetését indítványozott ellene
- tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t. A közlemény szerint a bűnügy tavaly történt. A vádlott 2017 februárjában előzetes letartóztatásban volt a börtönben, ahol egy zárkában helyezték el a szintén előzetesben lévő, nála gyengébb testalkatú fiúra, akikre "azonnal rászállt" verekedést kezdeményezett vele.
Két zárkaellenőrzés között a vádlott a sértettet többször ököllel fejen ütötte, majd miután földre került, többször bele is rúgott a fejébe. A fiú többször elvesztette eszméletét, de zárkatársa mindig fellocsolta vízzel, majd folytatta a verését.
Az áldozat a veréstől kómába esett, két hónap múlva pedig meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 14. 07:15, szerda | Belföld
A Budapest-Belgrád vasútvonal magyarországi szakaszán megkezdődött a biztosítóberendezések sötétüzeme
2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll
Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.
2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld
Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás
Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.
2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
