Hírek
2018. Augusztus 19. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: BAON
Hamarosan lesz kutyafuttató Kiskunfélegyházán
Jogosnak találta a kutyások kérelmét az önkormányzat. Megvizsgálták, hol tudnának eleget tenni a kérésüknek.
A félegyháziak civil kezdeményezést indítottak annak érdekében, hogy kutyafuttató épülhessen a település központjában. Csányi József polgármester korábban a BAON internetes hírportál munkatársának elmondta, támogatandónak tartja a kezdeményezést, ugyanakkor a kezdeményezők által megjelölt két városközponti helyszín nem megfelelő erre a célra.
Döntés született
A kérelemben megjelölt Mártírok utcai telket és a Szalai Gyula utcai parkot a környező társasházak miatt nem látták megvalósíthatónak, mert a kutyaugatás valószínűleg zavarhatná az ott lakókat, ezért a városvezetők arra a döntésre jutottak, hogy a Hősök parkjában hoznak létre egy kutyás játszóteret, amelynek a tervezését már el is indították. A részletekről rövid időn belül szeretnének konzultálni a kutyásokkal is – tájékoztatta a BAON hírportált Dósai Bence fejlesztési és polgármesteri kabinetvezető.
(Fotó: illusztráció)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:49, péntek | Helyi
Augusztusban érvényüket vesztik a régi, könyv formátumú személyazonosító igazolványok
2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi
Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).
2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi
Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés
A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.
2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi
Anyakönvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják
