2024. május 16, csütörtök - Botond, Mózes

2017. Szeptember 05. 14:42, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Hamarosan megérkeznek testvérvárosaink küldöttjei

A hétvégén megrendezésre kerülő Libafesztivál méltó hátteret nyújt a Kiskunfélegyháza testvérvárosaiból érkező küldöttség fogadására.

A testvérvárosi találkozót szeptember 6 – 10. között tartják, mely idő alatt városvezetésünk igyekszik színes és szórakoztató programokkal meghitté és feledhetetlenné tenni vendégeink számára az itt töltött napokat.

Az alkalmat a Testvérvárosi Egyesület és 7 testvértelepüléssel (Carcaixent, Braunfels, Zamosc, Bagnols sur Céze, Eeklo, Newbury; Feltre) közösen beadott sikeres pályázat tette lehetővé. A pályázat fő témája a migráció volt.
Kedves vendégeink elszállásolását családoknál oldották meg, mely gesztusért hála illeti őket. Mint ahogy azt a szervezőktől megtudtuk szeretnék ezt a kialakult hagyományt, rendszert a jövőben is érvényesíteni, kedvet csinálni azoknak, akik még nem vállalkoztak hasonló dologra.

A találkozó keretében kerül sor a Braunfels-Kiskunfélegyháza 25. éve tartó testvérvárosi kapcsolatát megerősítő okiratának aláírására 2017. szeptember 9-én 11:00 órakor a nagyszínpadon.

Ízelítő azokból a libafesztiváli programokból, melyeken testvér településeinkről érkező vendégeink részt fognak venni:
2017. 09. 07. (csütörtök) - Művelődési Központ – 9:00 óra

• 1. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat a déli határon
  • 2. Die-ből érkező vendégek beszélnek a városukban megalakult egyesületről, amelynek célja a menedéket kérők támogatása, beilleszkedésük segítése.
  • Kérdések, kötetlen beszélgetés
  • 16:00 óra Kiállítás megnyitója a Szakmaköziben: Két lengyel festő Zamoscból
  • 17:00 órakor az aulában kékfestő kiállítás megnyitója

2017. 09. 09. (szombat)

• 10:00 óra - Kiskun Múzeum: Szűts Tamás kiállításának megnyitója -„Még csak 65”
  • 10:45 óra Libafesztivál megnyitója
  • 11-12:00 óra A német-magyar testvérvárosi kapcsolat megerősítése
  • Kulturális programok, libabusz, néptáncfesztivál
  • 18:00 órakor Dr Brimo Ammar, szír származású gyógyszerész mesél életéről, családjáról - Városháza díszterme

Képünk: 2014. évi archív

2024. Május 15. 19:13, szerda | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál

Hagyományőrző, kulturális, szórakoztató programok, kiállítások, sportesemények színesítik a városalapítók hete fesztiválját május 17. és 26. között.

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.