Hírek
2019. Február 13. 16:37, szerda |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Hamis rákgyógyszer terjed

Hamis rákgyógyszer terjed Európa több országában: a tablettát a leukémia kezelésére árusítják, de valójában csak paracetamolt tartalmaz.
Figyelmeztetést adott ki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egy hamis rákgyógyszer miatt, amely az európai és amerikai piacokon kezdett terjedni.A készítmény csomagolásában a megtévesztésig hasonlít aleukémiatöbb fajtájára is alkalmazott, ponatinib hatóanyagú gyógyszerre, azzal ellentétben viszont ez csupán paracetamolt tartalmaz, így a súlyos betegség kezelésére nem alkalmazható.
Más gyógyszereket is hamisítanak
A gyógyszer angol használati utasítással került forgalomba, és 15, illetve 45 mg-os kiszerelésben forgalmazzák. Michael Deats, a WHO szakembere szerint a gyógyszert elsősorban azok az emberek vásárolják az interneten, akiknek nincs aktív egészségbiztosítása. Kereskedelmi forgalomba viszont szinte biztosan nem került belőle. Megtévesztő az is, hogy a terméket nem nyomott áron, hanem igencsak drágán árusították: az európai piacon 5000 fontért (1,8 millió forint), az Egyesült Államokban pedig 13 500 dollárért (3,8 millió forint) kínálták.
A WHO szakértője szerint az eset nem egyedi: a leukémia mellett mell- és prosztatarák kezelésére szolgáló gyógyszereket is rendszeresen hamisítanak. A csalás ezúttal egy svájci kereskedőnek tűnt fel, aki értesítette a WHO helyi szervezetét, majd laborvizsgálatra küldte a hamis készítményeket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 01. 19:34, csütörtök | Helyi
Elkészültek a Duna-Tisza közi térség turisztikai fejlesztésének tervei
2020 őszén Lezsák Sándor országgyűlési képviselő kezdeményezésére Bács-Kiskun vármegye 4. választókerületének településvezetői összehangolt turizmusfejlesztési terveket dolgoztak ki a Duna–Tisza köze térségére.
2025. Április 30. 14:11, szerda | Helyi
Koppányok Versenyben
Vannak íjászok, akiknek az íjászat a hagyományőrzés egyik formája. Vannak íjászok, akiket az íjászat, mint sport ragadott magával, és szeretik az íjászat adta kihívásokat.
2025. Április 30. 14:08, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.