Hírek
2019. Június 23. 15:08, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Hárfajátékával bűvölte el közönségét a testvérpáros - videoval
A Virtuózok című tehetségkutató versenyből ismert Patkós Mariann és húga Patkós Maja mutatkozott be a Hattyúkerti Zenés Esték programsorozat június 20-án tartott rendezvényén.
A 14 éves Mariann a tehetségkutató döntőjének Kicsik korcsoportjában különdíjas lett, húga, a 12 éves Maja pedig a középdöntőig jutott el. Felkészítőjük Natalia Gorbunova hárfaművész volt.
Mindketten a szegedi Király-Kőnig Péter Zeneiskola tanulóiként alapozták meg zenei tudásukat és a Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola kitűnő tanulói.
A tehetséges testvérpáros az országos hárfaversenyeken is általában dobogós helyen végez. 2019-ben a Petar Konjovic Nemzetközi Hárfaversenyen például mindketten első helyezést értek el. A Zágrábban rendezett Nemzetközi Hárfafesztiválon 15 ország 20 fellépője között pedig Maja a dobogó harmadik fokára állhatott. A legközelebbi megmérettetésük Szegeden lesz, ahol egy nemzetközi hárfaversenyen Mariann a nagyok, Maja a kisebbek kategóriájában fog indulni.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 31. 10:54, péntek | Helyi
Emléktábla a Dr. Táby-féle iskola egykori tanítói és diákjai tiszteletére
2025. november 12-én, szerdán 13 órakor ünnepélyes keretek között avatják fel a Dr. Táby-féle iskola tanítói és diákjai emlékére készült emléktáblát.
2025. Október 30. 15:23, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Október 30. 09:59, csütörtök | Helyi
A kiskunfélegyházi rendőrök elektromos roller tolvajt keresnek
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság nyomozói az állampolgárok segítségét kérik egy lopás ügyében.
2025. Október 30. 08:27, csütörtök | Helyi
Igazoltatásból dílerfogás Kiskunfélegyházán
Fiatalok utaztak abban az autóban, amelyet a rendőrök megállítottak – az egyik utasnál jelentős mennyiségű kábítószert találtak.












