Hírek
2016. Szeptember 06. 08:26, kedd |
Helyi
Forrás: Szabad Föld
Hatalmas kukaszámla jöhet
Képtelen megoldani a kormány által rábízott feladatot a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő (NHKV) Zrt.
Noha a céget azért hozták létre, hogy az egész országban átvegye a szemétszállítási feladatokat.
Mivel nincsen saját számlázási rendszere, azt az önkormányzatokon keresztül próbálja megoldani, de az ehhez szükséges szerződések még nem készültek el. Ha valahogy rendeződik a probléma, és mégis utolérik magukat, akkor az iskolakezdés hónapjaiban a családoknak 20 és 40 ezer forint közötti összeget kell majd két ütemben befizetniük, gyorsan egymás után – írta a Magyar Nemzet.
Budapest az egyetlen hely az országban, ahol még nem az állami cég, hanem a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. végzi a szemétszállítást, de októberig az FKF Zrt. vagy csatlakozik a rosszul működő állami rendszerhez, vagy nem láthat el többé szemétszállítási feladatot. Tarlós István főpolgármester Orbán Viktor segítségét kérte a fővárosi helyzet rendezését illetően, mivel ha minden a tervek szerint megy, annak a következményei beláthatatlanok lehetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
