Városlista
2025. december 19, péntek - Viola

Hírek

2018. Április 25. 14:59, szerda | Helyi
Forrás: police.hu

Helikopterről is figyelték a szabálytalankodókat

Helikopterről is figyelték a szabálytalankodókat

Motoros rendőrök és szolgálati helikopter bevonásával folytatta a fokozott ellenőrzést a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság az M5-ös autópályán.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Autópálya Alosztálya a közlekedésbiztonsági és közbiztonsági helyzetének javítása érdekében akciót tartott 2018. április 23-án 11 órától 15 óráig az M5-ös autópályán.

A fokozott ellenőrzés elsősorban az autópálya leállósávjának szabálytalan használatára, a nehéz tehergépjárművekkel történő szabálytalan előzések számának visszaszorítására, és a passzív biztonsági eszközök használatának ellenőrzésére irányult.

A közlekedésbiztonság javítása és az ellenőrzések még hatékonyabb végrehajtása érdekében az akció keretein belül motoros rendőrök is részt vettek az ellenőrzésben, továbbá a Készenléti Rendőrség által biztosított rendőrségi helikopterrel a légtérből is figyelték a szabálytalankodókat. Ennek eredményeképpen több nehéz tehergépjárművel történő szabálytalan előzést is észlelni tudtak a rendőrök, akiknek a jelzése alapján a földi egységek intézkedés alá tudták vonni azon szabálytalan gépjárművezetőket is, akik kihasználták azt az időszakot, amikor közvetlen közelükben nem észleltek rendőrségi járműveket, és így követték el a szabálytalan előzést.

A fokozott ellenőrzés során nehéz tehergépjárművel történt szabálytalan előzés, követési távolság be nem tartása, kézben tartott mobiltelefon használata és a megállás szabályainak megszegése miatt 16 sofőrrel szemben szabtak ki helyszíni bírságot. Továbbá 4 fő közigazgatási bírságot kapott biztonsági öv használatának elmulasztása miatt.

Az M5-ös autópálya Bács-Kiskun megyei szakaszán a jövőben is folytatódnak az ilyen jellegű akciók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 16. 11:50, kedd | Helyi

Élő Betlehem a Kálvária-kápolnánál

Ünnepi hangulatú, hagyományőrző eseményre várják az érdeklődőket 2025. december 17-én, szerdán 10.30 órától a Kálvária-kápolna területén, ahol Élő Betlehem előadás kerül megrendezésre.

2025. December 15. 12:45, hétfő | Helyi

Interaktív nyílt nap a Rocktárban

Folytatódik „A ZENE MINDENKIÉ” című interaktív, élőzenei gyermekprojekt a Sorsocskák Alapítvány szervezésében.

2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi

Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).

2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi

Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád

Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.