2021. április 14, szerda - Tibor

2021. Április 07. 11:42, szerda | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Hétvégére újra felmelegedik az idő

Habár szeszélyes marad az idő, a hét második felétől fokozatosan melegszik a levegő, hétvégén a húsz fokot is elérheti a hőmérséklet.

Szerda délelőtt többnyire felhőtlen lesz az ég, majd egyre több gyorsan vonuló gomolyfelhő zavarhatja a napsütést - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében. A késő délelőtti, déli óráktól kezdődően elszórtan alakul ki hózápor, zápor, nagyobb eséllyel az északkeleti és délnyugati megyékben zivatar is lehet. Napnyugtára feloszlanak a felhők és megszűnnek a záporok. Az északnyugati szelet nagy területen erős, néhol viharos közeli lökések kísérik, utóbbira főleg zivatarok környezetében van esély. A hőmérséklet kora délután 7 és 11, késő este -3 és +3 fok között valószínű.

Visszatér a tavaszi idő

Csütörtökön a többórás napsütés mellett gyorsan vonuló gomolyfelhőkre számíthatunk. A gomolyok késő délután, este összesnek, és egyre nagyobb területen kiderül az ég. Szórványosan előfordulhat zápor, hózápor, nagyobb számban a nap első felében. Az északnyugati szelet sokfelé erős, helyenként viharos lökések kísérik. A maximum-hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul.

A melegedés péntektől gyorsul fel, napos idő várható kevés gomolyfelhővel, majd a délutáni, esti óráktól egyre több, egyre vastagabb fátyolfelhő sodródhat térségünk fölé. Csapadék nem valószínű. A déli, délnyugati szél napközben sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -5 és +2 fok között várható, de a fagyzugokban, a homokhátságokon ennél hidegebb is lehet. A maximum-hőmérséklet 10 és 17 fok között alakul.

Szombaton sok napsütés várható fátyol- és gomolyfelhőkkel, délután már 14-20 fokig melegszik fel a levegő. Vasárnap többfelé beborulhat, a levegő viszont nem hűl le, délután 16 és 20 fok között alakul a hőmérséklet.

2021. Április 13. 16:12, kedd | Helyi

10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán

Állami támogatással 10 milliárd forintos élelmiszeripari beruházás kezdődik Kiskunfélegyházán - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter kedden a kiskunfélegyházi NT Kft. beruházását.

2021. Április 13. 15:09, kedd | Helyi

Újabb turisztikai tájékoztató táblák kerültek kihelyezésre

A helyi lakosok és a közelebbről-távolabbról érkezők szolgálatára újabb turisztikai táblákat helyeztek ki Kiskunfélegyházán a buszpályaudvarral szemben.

2021. Április 13. 15:06, kedd | Helyi

A kormány támogatja a Berkemann Magyarország Bt. beruházását

Magyarország a saját javára tudta fordítani a pandémia okozta változásokat, de nem lehetne az új világgazdasági korszak nyertesei között, ha a kormány a külföldi elvárásokra hallgatott volna - mondta a külgazdasági és külügyminiszter

2021. Április 13. 14:14, kedd | Helyi

Még két napig kérhető az adóbevallási tervezet postázása

Az elkészült tervezeteket a NAV tértivevényesen április 30-ig küldi el postán az igénylőknek.