Hírek
2017. December 07. 19:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Hétvégére visszatér az igazi tél

Az átmeneti enyhülést követően, szombattól újra változékonyra, csapadékosra fordul időjárásunk, egyre nagyobb területen ismét hó fedi majd hazánk területét.
A jóidő után visszajön a tél
Csütörtökön napközben a déli megyékben számíthatunk a felhőzet ritkulására, felszakadozására. Ahol kitisztul az idő, többórás napsütésre lehet számítani. Helyenként ködszitálás valószínű. A déli, délnyugati szél többfelé megélénkül, a Dunántúlon estétől meg is erősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és -6 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet a borult, tartósan ködös tájakon 0 és +3, másutt 4 és 9 fok között várható - írja a Kiderül.hu.
Pénteken 13 fok is lehet
Pénteken délelőtt az ország déli és nyugati tájain néhány órára a nap is kisüt, csak az Északi-középhegység térségében marad meg nagyobb területen a köd és a felhőzet. A déli óráktól északnyugat felől beborul az ég, és egyre többfelé elered az eső. A Dunántúlon kiadós mennyiségre kell számítani, a Tiszántúlra viszont csak az esti órákban érkezik meg a csapadék.
Estefelé északnyugaton az esőt havas eső, hó válthatja fel.
A déli, délnyugati szél többfelé megerősödik, a Dunántúlon nagyobb területen viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +5, a legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 13 fok között alakul, délnyugaton lesz a legmelegebb.
Szombaton borult lesz az ég
Napközben északnyugaton már csak helyenként valószínű kisebb havazás, hózápor, másutt csapadékos időre van kilátás: az eső mellett havas eső, havazás is lehet. Az északnyugati, északi szelet nagy területen erős lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +5, a legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 7 fok között alakul, a Tiszántúlon lesz az enyhébb idő.
Vasárnap helyenként felszakadozik a felhőzet, de sok napsütésben továbbra sem reménykedhetünk. Szórványosan várható kisebb havazás, hózápor. Az északnyugati szelet erős lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet +1 és -4, a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +4 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi
Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén
A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.