2020. január 25, szombat - Pál

2019. Október 08. 09:05, kedd | Helyi sport
Forrás: Vas Tibor

Hetvenhét, távlövő íjászverseny Kiskunfélegyházán

A KHTK – Fénypárducok Íjász Szakosztály szervezésében első alkalommal került megrendezésre Kiskunfélegyháza Repülőterén távlövő íjászverseny, 2019. október 6-án.

A Hetvenhét elnevezésű verseny 27 és 77 méter közötti lőtávokkal, egyedi pontozással és céllal (a 120 cm átmérőjű Nagy Párduc Koronggal) várta az érdeklődőket. A speciális szabályrendszer a távlövést kedvelő íjászok és a rövidtávhoz szokott „örömíjászoknak” is felkeltette az érdeklődését. A versenyre a szabad helyek hetekkel az esemény előtt már előnevezéssel beteltek. A négy kihelyezett táblán végül 36 íjász mérhette össze tudását.

A változatos távok, a szeszélyes őszi időjárás, valamint magas lövésszám (2x77 azaz 154 lövés) mind fizikálisan, mind mentálisan nagy kihívás elé állította a versenyzőket, akik hősiesen küzdötték végig a próbát.

Minden versenyzőnek teljesítményéért oklevelet adtunk át, valamint kategóriánként az első három érmet, illetve különdíjat kapott. Köszönet Kiskunfélegyháza Önkormányzatának az ehhez nyújtott segítségért!

A Fénypárducok eredményei
• 18 év alattiak: Ifj. Bencze László 1. hely, Mucsi Dömötör 2. hely, Horváth Anna 3. hely
• Felnőtt nő: Dürgőné Kovács Piroska 1. hely, Vasné Köteles Anita 3. hely, Törteli Anikó 6. hely
• Felnőtt férfi: Farmosi Zoltán 3. hely, Vas Tibor 6. hely, Dürgő Csaba 7. hely, Horváth József 12. hely, Bencze László 13. hely

A Fénypárducok támogatói:
• Integrál Zrt.
• Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégium
• Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata

Köszönetnyilvánítás
• A Félegyházi Repülőtér üzemeltetőinek a helyszín biztosításáért.
• A Tóth Papír Kft-nek az oklevelekért, érmekét.
• Gombkötő Zsuzsannának a fényképezésért.
• Puzzle Pizzának a pizzáért és pontos kiszállításért.

További információk:
A Facebookon: https://www.facebook.com/fenyparducok/