2024. július 24, szerda - Kinga, Kincső

Forrás: Szent István templom plébániája

Hírek a Szent István templomból

2023. november 19. - Évközi 33. vasárnap

• Köszönetet mondunk mindazoknak akik tartós élelmiszer vásárlással segítették a Karitász csoport akcióját, köszönjük a Constantinum Intézmény és a Szent Benedek Iskola Tanulóinak önkéntes szolgálatát!
  • Hétfőn este 6 órakor kezdődik a Szent József közösség találkozója a Közösségi Házban. Hívjuk és várjuk a férfiakat!
  • Kedden este a szentmise után bibliaóra lesz a Közösségi Házban. Hívunk és várunk mindenkit!
  • Meghalt Fekete János atya. Temetési miséje pénteken délelőtt 10 órakor kezdődik templomunkban. A temetés utána lesz Fülöpjakabon.
  • Templomunk Fekete János atya felajánlásából Szent Kereszt ereklyét kapott. Az ereklyét a főoltáron helyeztük el.
  • Jövő vasárnap a ½ 11-kor kezdődő szentmisét Egyházközségünk képviselőtestületéért ajánljuk fel, utána rövid találkozóra várjuk őket a Közösségi Házba.
  • A Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye Kórházlelkészi Szolgálata önkéntes beteglátogatókat toboroz. Részletes tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatóak.
  • 2024 tavaszán bérmálás lesz templomunkban. Várjuk azoknak a középiskolásoknak a jelentkezését, akik bérmálkozni szeretnének. Érdeklődni és jelentkezni lehet a hitoktatóknál.
  • Jövő évi kalendáriumok, fali naptárak, karácsonyi képeslapok vásárolhatóak a Plébánián és a sekrestyében.
  • Adventi kézműves délelőtt lesz december 2-án a Közösségi Házban. Tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatóak.
  • Vonatos zarándoklatot szerveznek a csíksomlyói búcsúra Tájékoztató plakát a templomi hirdetőtáblán látható.

2024. Július 21. 09:08, vasárnap | Helyi

Nemzetközi versenyen szerepeltek sikeresen a félegyházi birkózók

Nemzetközi utánpótlás szabadfogású versenyt rendezett a Budapesti Vasas, ahol több európai országból és az USA-ból is érkeztek versenyzők.

2024. Július 21. 09:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. július 21. - Évközi 16. vasárnap

2024. Július 21. 09:05, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. július 21. - Évközi 16. vasárnap

2024. Július 21. 08:44, vasárnap | Helyi

Megelevenedtek Félegyháza történelmének híres emberei

Valódi időutazásban volt része annak, aki ellátogatott július 20-án városunk főterére, ahol a 120 évvel ezelőtt élő híres emberek várták, hogy jobban megismerhessék őket.