Hírek
2020. Április 05. 09:52, vasárnap |
Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája
Hírek az Ótemplomból

2020. április 5. - Virágvasárnap
- A mai nappal megkezdődik a Nagyhét. Krisztus Urunk szenvedésének, halálának és feltámadásának húsvéti szent három napja az egész egyházi év tetőpontja. Az őszinte bűnbánat és az egymás iránti szeretet által különösen is igyekezzünk ráhangolódni legnagyobb ünnepünkre.
- A koronavírus járvány miatt naponta reggel ½ 7 órakor zárt ajtók mögött tartunk szentmisét. Ebben az időpontban az aznapra felvett szentmise szándékokat elvégezzük, így lesz lehetőség otthon imádságban bekapcsolódni.
- Több TV csatorna és rádióadó közvetít szentmisét. Ezeknek rendje a www.magyarkurir.hu katolikus honlapon olvasható. Mivel szentáldozásra ebben a keretben nincs lehetőség, ezért kérjük a híveket, hogy éljenek a lelki áldozás lehetőségével.
- A rendelkezés visszavonásáig templomi szertartást nem végezhetünk.
- A temetési szertartásokat továbbra is a temetést végző szolgáltatóval egyezetett időpontban elvégezzük.
- Ma virágvasárnap van. A szentmisében majd elvégezzük a barkaszentelést. Utána a megszentelt barkákat a templomi rácson kívül helyezzük el, bárki vihet belőle.
- A templom minden nap reggel 7-től este 7-ig nyitva van. Egyéni adorációra napközben be lehet térni.
- Az Óplébánia telefonszáma: 06-76-462-642
- Rónaszéki Gábor plébános telefonszáma: 06-30-9394-377
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi
Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén
A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.