2024. április 28, vasárnap - Valéria

2017. Január 22. 09:48, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Holtverseny a himnuszmondó versenyen

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódóan Himnuszmondó versenyt hirdetett a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület Kiskunfélegyháza középiskolás tanulói részére.

A január 20-án tartott irodalmi versenyre tízen jelentkeztek városunk oktatási intézményeiből.

A résztvevő versenyzők Kölcsey Ferenc Himnuszát, és Arany János bármely, szabadon választott versét adták elő. Nehéz dolga volt a négytagú szakmai zsűri (Laczkóné Dr. Szabó Klára, Mayer Lászlóné, Kapus Béláné és Darányi Miklós a GYIÖK képviseletében) az elhangzott versek alapján állította fel a sorrendet. A legjobbnak Tapodi István Béla és Révész Tamás bizonyult. Közülük Tapodi István Béla a Kossuth Lajos Szakközépiskola tanulója a könyvtárban a magyar kultúra alkalmából megrendezett ünnepségen mondhatta el nemzeti imádságunkat, Révész Tamás pedig a Szent Benedek Gimnázium által előadott „Három nővér” című bohózat szereplőjeként állt a közönség elé.

A Himnuszmondó verseny első három helyezettje oklevélben részesült, a többi résztvevő emléklapot kapott.

Versenyeredmények:
1. helyezett: Tapodi István Béla - Kossuth Lajos Szakközépiskola