Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2014. Május 27. 16:41, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Hosszútávú terveiket szeretnék megvalósítani a félegyházi lovasok

Hosszútávú terveiket szeretnék megvalósítani a félegyházi lovasok

A félegyházi lovassport szeretné birtokba venni véglegesen a volt Vasas pályát.

A félegyházi lovassport szeretné birtokba venni véglegesen a volt Vasas pályát. Ezt a vágyukat akkor is megfogalmazták, amikor május 17-én a Homokhátsági Kupa versenyére 28 fogat érkezett a térség településeiről, valamint Békéscsabáról és Budapestről is. Az eseményre szépen rendbe tették a pályát és érdeklődők is szép számmal látogattak ki, ami azt jelzi, van érdeklődés a sportág iránt a városban.

Azt szeretnénk, ha minél több lószerető ember látogathatna ki rendszeresen erre a pályára – mondta el Tapodi József a Félegyházi Lovas Klub Sportegyesület helyettes vezetője. Ebben az évben még használhatjuk, de az lenne az ideális, ha hosszabb távon is birtokba vehetnénk, hiszen a működtetéshez, a versenyek szervezéséhez erre lenne szükségünk. Kihasználva lehetőségeinket, ebben az évben még szervezünk egy nyílt napot, amelyen gyerekeket és felnőtteket egyaránt szívesen fogadunk, hogy bemutathassuk a lovaglás, a fogatozás, a sportág szépségeit. Emellett dolgozunk egy díjugrató verseny megszervezésén is.

A hosszútávú tervek megvalósításához azonban szükség lenne arra, hogy állandó helyszínben tudjunk gondolkodni – tette hozzzá Tapodi József.

H. S.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás

2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi

Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó

Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.