Városlista
2025. november 2, vasárnap - Achilles

Hírek

2015. Augusztus 23. 11:00, vasárnap | Belföld
Forrás: Szabad Föld

Idén először - Fürdőverseny

Idén először - Fürdőverseny

Ringbe szállt 200 magyar strand és gyógyfürdő, hogy kiderüljön, melyikük nyeri az Év Fürdője címet.

A versengést idén először rendezik meg, de hagyományteremtő szándékkal, mégpedig a Magyar Fürdőszövetség támogatásával. Az akció célja, hogy a fiatalok is megismerjék, milyen páratlan termálvízkinccsel bír hazánk, és emellett híveket lehetne toborozni a magyar fürdőkultúrának.
Tavaly 30 millió vendéget fogadtak a hazai fürdők, s a tervek szerint idén még többen csobbanhatnak a medencékben. A mezőnyben egyebek közt 80 gyógyfürdő és számos aquapark is verseng a legnépszerűbbnek járó címért. A szavazást több kategóriában indították, hogy a kisebb, feltörekvő helyeknek és a kisebb települések kedvenc helyeinek is legyen esélyük.
Természetesen a nagyok, azaz Harkány, Gyula, Hajdúszoboszló és Egerszalók is küzdenek a voksokért. Szavazni a http://www.azevfurdoje.huoldalon lehet szeptember 30-ig, eredményt a magyar fürdőkultúra napjának előestéjén, október 9-én hirdetnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek

2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat

Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.

2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj

Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.