Hírek
2013. Április 02. 14:52, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
A Baltikum és a Kelet-európai-síkság felett ciklon örvénylik. Emiatt arrafelé nagy területen fordul elő vegyes halmazállapotú csapadék.
Ciklonális mező alakítja a szárazföld déli részének időjárását is. A Földközi-tenger térségében többnyire borult az ég, és sokfelé esik az eső, néhol zivatar is kialakul. Ugyanakkor Izlandtól a Brit-szigeteken és a Skandináv-félsziget déli felén át a Német-Lengyel-alföldig anticiklon helyezkedik el. A felsorolt tájakon változóan, a magasnyomás peremén erősen felhős az ég, de számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. A Mediterráneumban és Európa délkeleti vidékén a délutáni órákra nagyrészt 12, 20 fok közé melegszik fel a levegő, sőt helyenként 21, 26 fokot is mérnek. Másutt jobbára 2, 10 fok között, északkeleten fagypont körül alakul a csúcshőmérséklet.
Szerda estig a Kárpát-medence időjárását ciklon alakítja, sokfelé várható jelentős mennyiségű csapadék.
Várható időjárás az ország területén szerda estig:
--------------------------------------------------
Borult lesz az ég. Országszerte, majd szerdán napközben egyre inkább az északi és keleti tájakon számíthatunk jelentős csapadékra: általában ismétlődő eső, záporeső lesz a jellemző, azonban főként a Nyugat-Dunántúlon havas eső, havazás várható. Az északi, északkeleti, szerdán az északnyugatira forduló szél megerősödik, éjszakától nyugaton helyenként viharossá fokozódik, emiatt ott átmenetileg hófúvás is kialakulhat.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1, 8, a Nyugat-Dunántúlon 0 fok körül alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán az ország nagy részén 1, 9 fok között várható, de a Tiszántúlon 10, 12 fok is lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját