Hírek
2014. Március 18. 12:42, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
Európa déli, délnyugati részének időjárását egy anticiklon alakítja, területén derült, száraz, napos idő jellemző. A legmagasabb nappali hőmérséklet ebben a régióban 19, 26 fok között alakul. Az anticiklontól északra Izlandtól a Kelet-európai-síkságig ciklonok és frontjaik vonulnak, változékony, szeles időjárást okozva. Arrafelé gyakran erősen megnövekszik a felhőzet, több helyen fordul elő eső, északkeleten havazás, hózápor. Nyugat- és Közép-Európa északi részén 9, 15 fokot mérnek, északkelet felé haladva azonban ennél hidegebb van: -4 és +2 fok között változik a legmagasabb nappali hőmérséklet.
Szerdán az említett anticiklon peremén húzódó frontrendszer pályája kissé délebbre helyeződik; a Kárpát-medence fölött északnyugat felől egy hidegfront vonul át, erős, többfelé viharos széllökések kíséretében.
Várható időjárás az ország területén szerda estig:
--------------------------------------------------
Az esti óráktól északnyugat felől átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, majd szerdán felhőátvonulásokra számíthatunk délelőtt rövidebb, délután hosszabb napos időszakokkal. Éjszaka főként északon, szerdán napközben elszórtan alakulhat ki eső, zápor, az északkeleti határ közelében egy-egy intenzív zápor is lehet. Hajnaltól az északnyugati szél erős, többfelé viharos lesz, majd estétől mérséklődik a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 6, 11 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 14, 19 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
