Hírek
2014. November 22. 19:00, szombat |
Belföld
Forrás: - szerk. -
Így iszunk mi
A magyarok 65,5 százalékának vannak kedvenc borai, azok aránya viszont, akik mindig ugyanazoktól a termelőktől vásárolnak, ettől elmarad, csak 35,8 százalék...
A magyarok 65,5 százalékának vannak kedvenc borai, azok aránya viszont, akik mindig ugyanazoktól a termelőktől vásárolnak, ettől elmarad, csak 35,8 százalék – derül ki az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) legfrissebb kutatásából.
Borfogyasztási szokásainkról készített felmérést az AKI, melyből kiderül, hogy a megkérdezettek csaknem kétharmadának vannak kedvenc borai, de ugyanekkora arányban nem ismerik az új borminőségi kategóriákat, azaz az uniós oltalom alatt álló eredet megjelöléseket, vagy a földrajzi árujelzővel ellátott magyar borokat. Százból kevesebb, mint 9 ember mondta azt, hogy teljesen kiigazodik a borvidékek, borrégiók között. A válaszolók 40 százaléka nem tudta, hogy 22 borvidék van az országban. Amikor spontán kellett ilyen területeket megnevezni, a megkérdezettek alapvetően csak 5 borrégiót tudtak megemlíteni.
Kiderült, hogy a lakosság 60 százaléka kevesebb, mint 1000 forintot ad ki egy üveg borért. A harmaduk szerint egy palack nem ér 2000 forintnál többet, míg a válaszadók tizede, akár 5000 forintot is megadna. Ugyanakkor 43,2 százalék 1000-2000, 31,4 százalék 2000-5000 forintot is elkölt, ha ajándékba veszi a bort.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
