2024. május 24, péntek - Eszter

2023. Szeptember 18. 13:43, hétfő | Helyi

II. Mezgés traktoros felvonulás és I. traktoros verseny

Traktoros felvonulást és versenyt szervez a MEZGÉ.

A Déli Agrárszakképzési Centrum – Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium II. alkalommal rendezi meg a traktoros felvonulást, mely idén traktoros versennyel is kiegészül.
Sok szeretettel várnak minden felvonulni, versenyezni, illetve nézelődni vágyó érdeklődőt.
2023.09.30-án szombati napon a 9. Mezgé Piknik keretében felvonulunk a város területén!
Gyülekező a tangazdaság területén (az irányításoknak megfelelően) reggel 7:30-tól. Érkezés 8:30-ig. Tervezett indulás 9-10 óra között, a résztvevők számától függően.
Tervezett útvonal: Csongrádi út, Bajcsy utca, Kossuth utca, Izsáki út, Bercsényi utca, Kőrösi utca, Tanyasori út, Liget utca, Csongrádi út, Tangazdaság.

Regisztráció szükséges! (2023.09.28-án – csütörtök – 14:00 óráig!), amit az alábbi linken tudnak megtenni:

Az erőgép munkagép és vontatmány nélkül vegyen részt a felvonuláson!
Traktoros versenyek – gyorsulási – ügyességi – erőhúzó (szintén regisztrációhoz kötött)

A részvétel további feltételi mind a felvonuláson, mind pedig a versenyen: a felvonulás előtt egyéni nyilatkozat kitöltése, amelyben nyilatkozik a résztvevő, hogy
• a KRESZ szabályainak betartása mellett,
• saját felelősségére,
• műszaki engedéllyel rendelkező erőgéppel,
• politikai céloktól mentesen vesz részt az eseményen.
Kapcsolattartók:
• Kiss Jenő – 06-70/341-77-45 és
• Palásti Ádám – 06-20/295-95-58

A rendezvény INGYENES, de a versenyzőktől 2000 Ft/fő összeget gyűjtünk, mellyel a rendezvényen való egészségügyi biztosításhoz járulnak hozzá!

A programváltozás jogát fenntartják.

2024. Május 23. 21:24, csütörtök | Helyi

Forgalomkorlátozások a Városalapítók Hete Fesztivál idején

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata 2024. május 23-26. között rendezi meg a Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivált valamint a Kiskun Expot.

2024. Május 21. 11:13, kedd | Helyi

Ma éjfélig küldheti be az adóbevallását és rendelkezhet adója 1+1 százalékáról

Éjfélig lehet kiegészíteni, illetve elfogadni az szja-bevallási tervezetet, de nem éri meg az utolsó percekre hagyni hívta fel a figyelmet kedden a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2024. Május 21. 10:32, kedd | Helyi

Már kirajzolódnak Móra arcvonásai a homokhalomból

Május 17-én nyílt meg a Miénk itt a tér szabadtéri kiállítás, a Petőfi-téren. A megnyitón hangszeren közreműködött Sevecsek Béla.

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.