Hírek
2014. Március 04. 10:42, kedd |
Helyi sport
Forrás: - Dinnyés Gyula -
Íjászverseny Kiskunfélegyházán
Nagyszabású jubileumi terem íjászversenyt szervezett Kiskunfélegyházán a Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület a KÉSZ Sportcsarnokban.
200 induló érkezett a megmérettetésre, az ország távoli pontjairól is. Puszta, longbow és vadászreflex kategóriákban, több korosztállyal álltak versenybe a legjobbak. A nagy létszám komoly szervezést jelentett, hiszen 15.000 lövést kellett biztonságban lebonyolítani. 25 célállomáson 95 cél volt elhelyezve. A versenyt reggel 9:30-kor Kapus Krisztián Kiskunfélegyháza város polgármestere nyitotta meg. Köszöntötte az íjászokat, méltatta szavaival ez egyesület tevékenységét, bemutatta a várost, valamint a jubileumhoz hozzákötötte városi rang megszerzésének 240. évfordulóját, valamint a Petőfi, Móra évet! Koppányok verssel, majd a Himnusz következett Kis Ákos Jenő előadóművész vezetésével és Kis Szilvia csellista kiséretében. A verseny 10 órakor kezdődött.
Fegyelmezetten zajlott a megmérettetés, amit a város lakossága ingyenesen tekinthetett meg. Díjátadásra 17 órakor került sor. Díjakat átadta Balla László alpolgármester. Magas színvonalú versenyzést több Magyar Bajnokság és Európa Bajnokság helyezettje, dobogósa, bajnoka, jelent meg a versenyen. Remények szerint elégedetten távoztak a többszáz kilóméterről ideutazók is.

Koppányoknak több dobogós helyezés is jutott. Ifi lány kategóriában Szeibert Nóra első, Vas Bianka második lett. Felnőtt nő 18-25 kategóriában Keserű Szilvia első. Felnőtt nő 25-50 kategóriába Nemes Nagy Ágnes második lett.
Magas színvonalt jellemezte, hogy a hosszú és nehezen leküzdhető célok ellenére pl felnőtt férfi pusztai kategóriában a győztes 83%-os eredménnyel nyert. Vadászreflexben úgyszintén 83%-al lehetett a dobogó tetejére jutni.
Koppányok legjobb ponteredményével Szeibert Imre dicsekedhet.
569 pontot lőtt 76%-os teljesítménnyel 10. lett.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:31, hétfő | Helyi sport
Fényes félegyházi birkózósikerek Zalaegerszegtől Bukarestig
Nagyszerű eredményeket értek el a birkózók ismét itthon és külföldön is.
2026. Április 07. 11:55, kedd | Helyi sport
Diákolimpiai aranyak és éremeső – látványos szezonkezdet a Jogging Plusnál aquatlonban és duatlonban
2026. március 14-én rendezték meg SPORT XXI. Aquatlon Dél–Kelet Regionális Döntő versenyét Pécs városában, ahol több megye fiatal sportolói mérhették össze tudásukat.
2026. Április 03. 20:30, péntek | Helyi sport
Három félegyházi birkózó az Európa-bajnokságon
U17-es versenyzőink szenzációsan menetelnek: három félegyházi birkózó is képviselheti hazánkat a korosztályos Európa-bajnokságon, amelyet a bulgáriai Szamokovban rendeznek májusban.
2026. Április 01. 15:08, szerda | Helyi sport
Tarolt a pályán Dobos Eszter és Harriet a Championátuson
Az MLSZSZ Dream-Horse Championátus I.fordulóját rendezte meg a Sióréti Lovardában a Sióréti Lovas Egyesület 2026. március 29-én.












