2020. augusztus 11, kedd - Zsuzsanna

2020. Március 25. 15:53, szerda | Helyi
Forrás: hazipatika.com

Infografika: megfázás, influenza és koronavírus tünetei

Értehető okokból mindenki attól tart, hogy megfertőződik a SARS-CoV-2 koronavírussal, és vagy továbbterjeszti a kórt (aminek esélye különösen félelmetes a családi körben), vagy a saját állapota fordul súlyosra.

Infografikánk abban segít eligazodni, hogy milyen tünetekkel járnak a fertőző légúti betegségek.

Manapság sokan félnek attól, hogy légúti fertőzést kapnak, és nem tudják, hogy mivel is van dolguk, a szokásos megfázással, a jól ismert influenza vagy a jelenlegi környezetben, hangulatban kifejezetten félelmetesnek tűnő (SARS-CoV-2) koronavírus, amely a COVID-19 betegséget okozza. A tünetek alapján azonban viszonylagos biztonsággal megmondható, hogy az adott esetben melyikfertőzésjelentkezhetett. Ezért kérik például a közegészségügyi hatóságok, hogy akinek légúti panaszai vannak, ne szaladjon a rendelőbe, hiszen ott megnő az esélye, hogy megfertőződhet vagy megfertőzhet másokat, hanem hívja fel az orvosát. A kikérdezés, és a hallottak alapján is elég nagy biztonsággal kiszűrhető a veszélyes fertőzés.

Infografikánk megmutatja, hogy az egyes betegségeknél milyen tünetek jelentkezhetnek, s ez az ismeret remélhetőleg csökkenti a potenciális fertőzés miatti szorongást. Megjegyezzük, fontos, hogy komolyan vegyük a fertőzés lehetőségét, de szorongani felesleges, mert a stressz gyengíti az immunrendszert, és nagyobb esélyt ad a kórokozóknak.

(Címlapfotó: illusztráció - forrás: likenews.hu)

Címkék: tünetek

2020. Augusztus 10. 16:48, hétfő | Helyi

XXI. Szállási-napok Petőfiszálláson

Szállási-napi ünnepi megemlékezést tartanak Petőfiszálláson augusztus 20-án.

2020. Augusztus 10. 13:27, hétfő | Helyi

Megtartják a gólyatáborokat

A felsőoktatási intézmények többsége megtartja a gólyatáborát

2020. Augusztus 10. 12:02, hétfő | Helyi

E-book olvasó, a zsebre dugott kalandok tárháza

A nyári szabadságok egyik gyakori velejárója, hogy olyan dolgokra is időt áldozunk, melyek a hétköznapokban némiképp elsikkadnak.

2020. Augusztus 10. 10:47, hétfő | Helyi

Növényvédelmi permetezés Kiskunfélegyházán

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya ezúton értesíti a lakosságot a platán- és hársfák növényvédelmi permetezésének várható időpontjáról.