Hírek
2014. November 01. 08:00, szombat |
Életmód
Forrás: - Adrienn -
Inkább mossunk fogat!

A hanyag fogmosás nemcsak a fogak egészségét veszélyezteti, de kétszeresére növeli a koszorúér betegségek kialakulásának kockázatát.
A hanyag fogmosás nemcsak a fogak egészségét veszélyezteti, de kétszeresére növeli a koszorúér betegségek kialakulásának kockázatát, ugyanis a szájüreg gyulladásos megbetegedéseit okozó baktériumok bekerülhetnek a véráramba, és fehérjetermelésük révén elősegítik a vérrögképződést, amely hosszú távon szívinfarktushoz vagy stroke-hoz vezethet.
A szájüregben megtelepedő baktériumok a légutakra is veszélyt jelenthetnek, így többek között tüdőgyulladáshoz vagy a már meglévő betegségek súlyosbodásához vezethetnek.
A fogágybetegségek várandós nőknél háromszorosára növelik a koraszülés kockázatát, de akár memóriavesztést is okozhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 07:16, hétfő | Életmód
Parajd - A Nagy-Küküllőn és a Maroson is meghaladja már a megengedett értéket a só koncentrációja
2025. Június 13. 06:37, péntek | Életmód
Parajd - Román környezetvédelmi miniszter: a magyar felet is értesítik a Maroson érkező sós vízről
A román hatóságok a magyar felet is értesítik a Kis-Küküllőből a Marosba került víz magas sótartalmáról, amely a következő 48 órában is fennmarad, és várhatóan péntek este Nagylaknál éri el a román-magyar határt
2025. Június 11. 07:02, szerda | Életmód
Megjelenik a Leapmotor kínai autómárka Magyarországon
Megkezdi a Leapmotor autómárka értékesítését a Magyarországon az Emil Frey csoport, a Közép-Európa több országában is tevékenykedő autóimportőr cég kínálatában ez lesz az első kínai márka
2025. Június 10. 07:13, kedd | Életmód
Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg
Elhalasztották az Axiom-4 űrmisszió indulását, így az legkorábban szerdán történhet meg – közölte a SpaceX hétfőn.