Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2020. Február 24. 11:23, hétfő | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Ismét magyar bajnokot ünnepelhetnek a birkózók

Ismét magyar bajnokot ünnepelhetnek a birkózók

Kiváló eredményeket értek el a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői az idei első országos bajnokságon. Dorogon a 12-13 évesek a szabadfogású küzdelmekben mérették meg magukat.

A területi selejtezőről tízen jutottak tovább és közülük négyen is dobogóra állhattak az ország legjobbjai között, sőt olyan is akadt, aki a legjobb lett!
A 32 kg-osok között Hideg Balázs külön engedéllyel indulhatott, mert még csak alig múlt tíz éves, de vitézül helyt állt. Négy bravúros győzelemmel és egy vereséggel bronzérmet tudott szerezni.
A 63 kg-os Czakó Zoltán magabiztos birkózással jutott a döntőbe, ahol kis különbséggel alul maradt, így ezüstérmes lett.
A 76 kg-os súlycsoportban két félegyházi fiú külön ágon gyűjtögette a győzelmeket, hogy a döntőben egymás ellen küzdjenek meg az aranyéremért. Hatalmas, színvonalas csata zajlott kettejük között, összesen 28 akciópontot csináltak, a közönség remekül szórakozott! A csata végén ezúttal Bátyai Dorián kezét emelte magasra a bíró, így Ő lett a bajnok, Borto Domink pedig ezüstérmes.

Edzők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András, Polyák Dániel és Gyöngyösi Gergő

III. helyezett Hideg Balázs

II. helyezett Czakó Zoltán

I. helyezett Bátyai Dorián, II. helyezett Borto Dominik

Érmes versenyzők

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 09:33, hétfő | Helyi sport

Rendkívül sikeres hetet zártak a birkózók, Európa-bajnoki érmet szerzett Bárány-Almási Bianka

Az U17-es Európa-bajnokságon egy 15 éves pálmonostorai ifjú hölgy képviselte a Kiskunfélegyházi Birkózó SE-t, valamint hazánkat, óriási sikerrel.

2025. Június 12. 10:06, csütörtök | Helyi sport

Berobbant a nyár, a Koppányok pedig versenyeznek

2025. május 31-én a Kecskeméti Íjász Egyesület által szervezett történelmi örömíjász vettek részt a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sport Egyesület tagjai.

2025. Június 10. 09:29, kedd | Helyi sport

Hat versenyszámban állt rajthoz Eszter

2025. június 7-én és 8-án Felsőlajoson a Mámor Lovasudvar adott helyszínt a Szabadidő Díjugrató Versenynek.

2025. Június 10. 08:30, kedd | Helyi sport

Sikeres felnőtt bajnoki szereplés

A felnőtt korosztály magyar bajnokságát rendezték Csepelen, ahol világklasszis birkózókkal küzdhettek meg a félegyházi versenyzők.