Hírek
2015. Május 01. 13:00, péntek |
Helyi
Forrás: Adrienn
Ismét pályázhat házi szennyvízhálózat kiépítésére

Enyhítettek a házi szennyvízhálózat kiépítésére vonatkozó szociális támogatási rendszer pályázati lehetőségén.
Mivel városunk önkormányzatának házi szennyvízhálózat kiépítésének szociális támogatására korábban megalkotott rendelete nem hozta meg a várt eredményeket, az április 30-ai testületi ülés eredményeként enyhítettek a pályázati lehetőségeken.
A határidőig 15 pályázat került benyújtásra, melyből 5 pályázatot támogatott, 10 pályázatot azonban, amelyek nem feleltek meg az önkormányzati rendeletben meghatározott feltételeknek (rákötést nem igazolta, számlát nem mellékelt, jövedelem határ feltételnek nem felelt meg, stb.) elutasított a Bizottság.
A rendelet szabályozta, hogy pályázat keretében max. 50.000 Ft (átemelő berendezés szükségessége esetén max. 100.000 Ft) támogatás adható.
Erre a támogatásra a Kiskunfélegyházi Víziközmű Társulattól kapott 5.000.000-Ft áll rendelkezésre, az elmaradt rákötések ösztönzése céljából.Az előzetes felmérések alapján, szociális alapon 100 ingatlantulajdonos jogosultsága lett prognosztizálva, ehhez képest a tényleges támogatás elenyésző.
Fenti okokból kifolyólag önkormányzatunk úgy döntött, hogy módosítja a rendeletet mert a pályázati rendszer kötöttsége, a szigorú jogosultsági feltételek és a lakosok szűkös anyagi forrásai miatt a jogosultak köre nagyon beszűkült.
A jogosultsági feltételek enyhítése, és az igénylési folyamat újraszabályozása a következőképpen történt:
- a jövedelemhatár megemelése,
- átemelő berendezés szükségessége, vagy a közterületi bekötővezeték részbeni vagy teljes egészébeni hiányzása esetén a támogatás maximális összege 100.000 Ft-ról 150.000-Ft-ra emelése, jövedelemtől független jogosultsággal,
- pályázati rendszer helyett folyamatos igénylés kérelem alapján,
- bizottsági hatáskör helyett polgármesteri hatáskör,
- a támogatási összeg közvetlen kifizetésének lehetősége a rákötést végző vállalkozónak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.
2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi
Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon
Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.
2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi
Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén
A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.