Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2014. Február 13. 07:45, csütörtök | Helyi önkormányzati
Forrás: Félegyházi Hírek

Ismét ringbe száll az országgyűlési képviselőségért dr. Garai István

Ismét ringbe száll az országgyűlési képviselőségért dr. Garai István

Közös jelöltet állít a Bács-Kiskun megye 4-es számú választókörzetében a Magyar Szocialista Párt, az Együtt-PM és Demokratikus Koalíció dr. Garai István Levente személyében.

Közös jelöltet állít a Bács-Kiskun megye 4-es számú választókörzetében a Magyar Szocialista Párt, az Együtt-PM és Demokratikus Koalíció dr. Garai István Levente személyében. Az egyéni országgyűlési képviselőjelölt ma (február 12-én) sajtótájékoztató keretében mutatkozott be Kiskunfélegyházán.

Elvesztettük a köztársaságot, mert a kormány első intézkedései között kitörölték az ország nevéből ezt a szót. Elvesztettük az Alkotmány Bíróságot, Alkotmány helyett tákolmányt kaptunk. Elvesztettük az oktatás függetlenségét, elvették a tűzoltók, katonák, rendőrök nyugdíjkedvezményét. Ezek visszaállításért szállunk harcba – hangsúlyozta a Nagy Lajos, a DK helyi képviselője.
Az összefogás célja, hogy kivezesse az országot abból a zsákutcából, melybe az Orbán-kormány vitte hazánkat. Intézkedéseivel leépítette a demokráciát, az összes kontrollt, megszüntetett minden autonómiát, ami kialakult a rendszerváltás utáni időszakban. Azt, ami valamilyen módon kontrollálni tudta a kormányzati akaratot – emelte ki Farkas Zoltán, az Együtt-PM regionális koordinátora.
Dr. Garai István céljai között jelölte meg a félegyházi kórház aktív betegellátásának, és az államilag finanszírozott szülészetnek visszaállítását. A gazdaság élénkítésének egyik motorja lehet a Ganz-Röck újraindítása. A cég nemcsak munkát adna a félegyháziaknak, hanem több száz millió forint vállalkozási adót fizetne be évente a város kasszájába. Garai doktor beszélt a helyi vállalkozók támogatásának fontosságáról, a rezsicsökkentés lehetőségéről és a nyugdíjak rendezéséről is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:59, szombat | Sport

Magyar Nagydíj - Norris a leggyorsabb a második szabadedzésen is

Az első gyakorláshoz hasonlóan a második szabadedzésen is Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb a 40. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki napján.

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Augusztus 01. 09:58, péntek | PR

„Próbálj meg nyugdíjas lenni 30 évesen!” – Augusztusban újra jön a K&H nagy túlélőkísérlete

a díjat nyert influenszerkampány újraindul