Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2014. Április 04. 13:00, péntek | Belföld
Forrás: Fábián Adrienn

Itt vannak a használt Mi-8-asok!

Itt vannak a használt Mi-8-asok!

Végre a kecskeméti repülőtérre érkeztek azok a használt orosz Mi-8-as helikopterek, amelyeket a Magyar Honvédség fog használni az új gépek beszerzéséig.

Végre a kecskeméti repülőtérre érkeztek azok a használt orosz Mi-8-as helikopterek, amelyeket a Magyar Honvédség fog használni az új gépek beszerzéséig.

A Honvédelmi Minisztérium április 3-án megerősítette a híreket arról, hogy az előzetes terveknek megfelelően megérkeztek a gépek a kecskeméti repülőtérre. A döntésről a tárca vezetője korábban tájékoztatta az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának elnökét.
Az új helikopterflotta szolgálatba állásáig az Oroszországban nemrégiben nagyjavításon átesett három Mi-8-as helikoptert szerez be a Honvédelmi Minisztérium, hogy biztosítsa a nélkülözhetetlen katasztrófavédelmi feladatok és a kutató-mentő szolgálat ellátását. Minden valószínűség szerint a lépés hátterében az állhat, hogy noha az új gépek beszerzésére szükséges 100 milliárd forintra becsült értékű európai uniós közbeszerzési eljárást előkészítették, végül mégsem írták ki a választások előtt. Ebből kifolyólag a tárcának valamilyen áthidaló megoldás után kellett néznie.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 08:41, csütörtök | Belföld

Összeomlott Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja Maroshévízen

Összeomlott szerdán Erdély egyik legrégebbi fedeles hídja, a 156 éves Urmánczy-híd a Hargita megyei Maroshévízen - tudatta Czirják Károly helytörténész, a helyi Dr. Urmánczy Nándor Egyesület elnöke.

2025. Május 01. 08:35, csütörtök | Belföld

Meteorológia: nyáriasan meleg idő lesz május 1-jén

Napos, csapadékmentes idő várható a hosszú hétvége első felében, majd szombat délután az ország északi, északkeleti vármegyéiben záporokra, zivatarokra lehet számítani - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai videójából.

2025. Április 30. 07:52, szerda | Belföld

Zsigó Róbert: május második felében lesz döntés az árréscsökkentés fenntartásáról

Amikor a kormány bevezette az árréscsökkentést, úgy döntött, hogy május 31-ig tartja azt fenn, ezért május második felében értékeljük és döntünk arról, hogy folytatjuk-e az árréscsökkentést

2025. Április 29. 07:32, kedd | Belföld

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary

Közösen népszerűsíti Magyarországot az Emirates és a Visit Hungary a beutazó turizmus fellendítése érdekében - közölték a felek az MTI-vel hétfőn.