Hírek
2011. Augusztus 13. 07:17, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Itthon kelt el a dinnyetermés hatvan százaléka

Idén kimondottan jó minőségű dinnye termett – mondta a Kossuth Rádió vidékmagazinjában Kovács Zoltán mezőgazdasági vállalkozó.
A termésátlag egyes helyeken kétszáz-háromszáz mázsa körül alakult, másutt kétszer ennyi termett és itthon kelt el a dinnyetermés hatvan százaléka. Jót tett a forgalomnak a marketing és a dinnyekommandó bevetése.
A vállalkozó elmondta: még szinte el sem kezdődött a szezon, az ágazat kis híján máris léket kapott. Az árak ugyanis esésnek indultak, de közben jelentősen megnőtt a belföldi kereslet a dinnye iránt. Ebben szerepet játszott a marketing és a hatósági ellenőrzések szigorítása is.
Szent Lőrinc napja után, ha jönnek a hidegebb éjszakák, a dinnye már kevésbé édes és zamatos, bár mostanában vannak fajták, amelyek jobban tűrik a szélsőséges időjárást. Dél-Békésben javarészt az utolsó gyümölcsöket szedik, de sok helyütt már a szántásra is előkészítették a földeket, fölszedték az öntözőcsöveket és a talajtakaró fóliákat is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:20, péntek | Belföld
Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Belföld
Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció
Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.
2025. Május 08. 05:00, csütörtök | Belföld
Cofidis-kutatás: a lakástulajdonosok harmada tervez felújítani idén
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.