Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2016. Január 07. 08:04, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI - fotó: MTI

Jelentősen nőttek az útdíjbevételek tavaly

Jelentősen nőttek az útdíjbevételek tavaly

Több mint 243 milliárd forint bevétel származott az útdíjakból tavaly, míg három éve még kevesebb mint 70 milliárd forint folyt be ebből a forrásból

- írja a Világgazdaság a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. adataira hivatkozva csütörtöki számában.A lap szerint a teherautók által használt e-útdíjból (HU-GO) származó bevétel meghaladta a bruttó 185,7 milliárd forintot, az e-matricából 57,8 milliárd forint folyt be 2015-ben. A HU-GO-bevételek növekedésében szerepet játszott a díjköteles hálózat bővülése mellett az is, hogy 2015. januártól 5 százalékkal emelték a tarifáját.

Az e-matrica díja évek óta változatlan, azonban tavaly 900 ezerrel többet értékesítettek belőle az egy évvel korábbinál. A megyei matrica bevezetése jellemzően a havi matricákat szorította ki.

Mint írják, az internet és az online kereskedelem térnyerése ellenére az autósok továbbra sem vásárolnak nagyobb arányban interneten e-matricákat, mint három éve. Az autósok mintegy 10 százaléka veszi meg a matricát az interneten keresztül, míg több mint 85 százalékuk viszonteladóktól szerzi be.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon