2021. január 16, szombat - Gusztáv

2021. Január 12. 08:33, kedd | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Jó hír a kerékpározás szerelmeseinek

Az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztosi Iroda a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség bevonásával 2021-re is kiírta az Aktív Magyarország Program részeként az Országos Bringapark Programot.

A Program célja Magyarországon olyan bringaparkok kialakítása vagy már meglévő parkok felújítása, amelyek az alább felsorolt kerékpáros infrastruktúra valamelyikének eleget tesznek:

• kerékpáros pumpapálya
  • BMX cross pálya
  • erdei kerékpáros egynyomos pálya
  • dirt/freeride pálya
  • BMX freestyle pálya
  • kerékpáros triál pálya
  • görpark.

Az Országos Bringapark Programra bruttó 300 millió forint áll rendelkezésre, 50%-os támogatási intenzitással.

A Programra 2021. február 28-ig lehet a jelentkezéseket elküldeni. A bringaparkok kialakításának célja többek között a kerékpáros szabadidős és sport infrastruktúra kínálatának bővítése, a fiatalok, gyerekek kerékpárkezelésének fejlesztése, az erdei kerékpározás élményének legális helyszínek biztosítása.

A jelentkezéshez szükséges információk a MAKETUSZ honlapján (maketusz.hu) érhetők el.

A Programba való jelentkezés határideje: 2021. február 28.
Elérhetőség: bringapark@maketusz.hu

Kép: illusztráció

2021. Január 16. 16:00, szombat | Helyi

A macskák ezért nem érzik az édeset

Ha nem figyelünk oda, cicánk könnyen ellophatja a reggeli szendvicsre feltett felvágottat, a desszertet azonban már kevésbé kell féltenünk tőle.

2021. Január 16. 14:42, szombat | Helyi

Rengeteg szakdolgozó otthagyná a fekvőbeteg-ellátást

A fekvőbeteg-ellátásban dolgozók csaknem fele elhagyná az állami egészségügyet - derült ki egy friss felmérésből. Tízből kilenc egészségügyi szakdolgozó a fizetésével is elégedetlen.

2021. Január 15. 13:32, péntek | Helyi

Pingvinbébi született Szegeden

Pápaszemes pingvin kelt ki a Szegedi Vadasparkban, ez az első fióka, amelynek már egyik szülője is a Tisza-parti városban jött világra

2021. Január 14. 19:01, csütörtök | Helyi

Elhunyt Szecskó Péter nívódíjas félegyházi grafikusművész

70 éves korában elhunyt Szecskó Péter kiskunfélegyházi nívódíjas, Holló László-díjas, Félegyháza Művészetéért-díjas grafikusművész.