Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2019. Március 12. 16:18, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Jó húsipari szakembereket nevel a félegyházi mezőgazdasági iskola

Jó húsipari szakembereket nevel a félegyházi mezőgazdasági iskola

Az elmúlt pénteken (március 8-án) tartották az 59. Húsipari Szakma Kiváló Tanulója Verseny záró ünnepségét a Városháza dísztermében.

Az ország huszonkét legjobb hentes tanulója izgatottan várta az eredményhirdetést és a verseny értékelését.

Csányi József polgármrester köszöntő beszédét követően Rózsa Pál iskolaigazgató, majd Kássa Tibor, a versenybizottság elnöke értékelte a diákok munkáját.

Mint ahogy azt a beszámolóból megtudtuk a fiatalok 82%-os teljesítményt nyújtottak az írásbeli feladatok során, a szóbeli viszont gyengébben sikerült, legalábbis a 64%-os teljesítménnyel nem volt megelégedve a szakmai zsűri. Azt azonban kihangsúlyozta a versenybizottság elnöke, hogy néha elég lett volna egy szóval kisegíteni egy-egy diákot, hogy tovább tudjon lendülni és ki tudja bontakoztatni valódi tudását. Ezt azonban – noha nagyon nehéz volt megállniuk, de - a pártatlanság és az egyenlő esélyek biztosítása miatt nem tehette meg a szakmai bíráló bizottság.

A tanvágóhídon a sertések vágási feladataiban, valamint a különböző szalonnafélék megmunkálása 85%-os teljesítményt nyújtottak a fiatalok. Azt is örömmel tapasztalta a szakmai bíráló bizottság, hogy a diákok kivétel nélkül hiánytalanul betartották a megfelelő balesetvédelmi egészségügyi előírásokat. A darabolási és csontozási munkákban igaz, hogy csak 64%-os teljesítményt nyújtottak a versenyzők, de négy olyan tanuló is volt, aki hiba nélkül végezte el a munkát. A másodlagos feldolgozás igen összetett feladat volt, melyben szárazkolbászt kellett előállítaniuk a diákoknak, majd egy tesztlapot kitöltve kellett eldönteniük a tartósítási eljárásokat. A tesztlappal nem voltak gondok, a kolbász előállításánál azonban sok apró hibát észlelt a szakmai bizottság.

Az értékelést követően a diákok számos jutalmat és oklevelet vehettek át. Például külön értékelték a legjobb csontozót, a legjobb elméleti eredményt nyújtó tanulót stb.

Az összesített eredményei alapján az első öt szakma kiváló tanulója címet az alábbi tanulók kapták meg:
Búcsú Péter (Fodor József Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola)
Horváth Dávid (Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola)
Hrágyel Márk (AM KASZK Bercsényi Miklós Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakiskola)
Koresánszki József és Vörös Norbert (Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi

Sokba kerül a reggeli száguldozás

Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.

2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi

Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat

A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.

2025. Szeptember 15. 12:14, hétfő | Helyi

Abonyi Imre tiszteletére versenyeznek a hajtók Bugacon

Idén ismét Bugac ad otthont a fogathajtás egyik legjelentősebb hazai eseményének, az Abonyi Imre Emlékversenynek, amelyet szeptember 18-21. között rendeznek meg.

2025. Szeptember 14. 14:33, vasárnap | Helyi

Kreatív ízek és hagyományos receptek találkoztak a Libafesztivál főzőversenyén

A XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik legnépszerűbb programpontja idén is a hagyományos főzőverseny volt, amely ismét nagy érdeklődés mellett zajlott.